Michal (45): Manželka mě opustila i s dětmi. Našla si pro to nepochopitelný důvod

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamysleny 1
muz zamysleny 1

I když pro rodinu dělal maximum, nakonec zůstal sám. Jeho žena od něho odešla a vzala s sebou i jejich dvě děti. Michal se dodnes nedokáže smířit s tím, proč od něho jeho žena odešla. Její důvod je pro něho naprosto nepochopitelný.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Michal a jeho žena neměli hluboko do kapsy. Tamara ale měla pocit, že by se mohli mít přeci jen lépe, proto svého muže donutila, aby si našel dvě zaměstnání. I to jí ale bylo málo.

Pro rodinu jsem dělal maximum

Moje rodina pro mě vždy byla na prvním místě. Když se mi před deseti lety narodil první syn, stal jsem se pyšným otcem a zařekl se, že pro děti udělám maximum.

O to jsem se také snažil. Chodil jsem do práce, kde jsem měl docela slušný plat. V porovnání s některými kamarády jsem bral mnohem více, mojí ženě to ale nestačilo.

Po narození druhého syna na mě tlačila, abych si našel ještě jednu práci. Nechtělo se mi do toho, už jedno zaměstnání mě stálo dost času. Ale nakonec jsem manželku poslechl.

Byl jsem v práci více než doma

Jakmile jsem nastoupil ještě do druhé práce, byl jsem doma opravdu jen málo. Odcházel jsem ráno kolem čtvrté hodiny, když ještě všichni spali, a vracel jsem se po desáté.

Děti jsem vídal prakticky jen o víkendu a kolikrát ani to ne, protože moje žena ve snaze zajistit nám ještě více peněz, často našla ještě nějaký ten melouch na víkendové dny.

Trápilo mě, že moji kluci vyrůstají a já je u toho pořádně nevidím. A že rostli opravdu rychle, nestačil jsem se divit.

Její důvod našeho rozchodu nedokážu pochopit

Díky dvěma zaměstnáním, do kterých jsem chodil kvůli rodině, a častým melouchům o víkendu jsme měli dle mého názoru docela dost peněz.

Moje žena se na to ale dívala jinak. Bylo jí to málo. Když mě jednoho dne společně s dětmi opouštěla, jako důvod našeho rozchodu uvedla, že podle ní málo vydělávám.

Je to pár měsíců, co moje žena a děti žijí jinde než já. Stále nedokážu pochopit, že moje dva platy a peníze navíc připadaly manželce málo.

Pomalu přestávám chybu vidět v sobě

Ještě donedávna jsem si náš rozchod dával za vinu. Říkal jsem si, že moje žena třeba měla pravdu, že jsem skutečně nedělal dost.

Dokonce jsem si vyčítal, že jsem si měl najít ještě jednu práci, ačkoli upřímně nevím, jak bych ji stíhal. Poslední dobou si už ale začínám uvědomovat, že to nebyla moje vina.

Vinu za to, že jsme se rozešli, nese moje žena. To ona byla příliš náročná a nestačilo jí, co všechno jsem pro rodinu dělal. Nyní žije sama, partnera nemá a na své poměry tře bídu s nouzí. Na děti platím, jak jsme se domluvili, ale jí navíc nedám ani korunu. Má, co chtěla.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články