Michal (41): Vzal jsem děti po delší době ke své matce. Její paranoidní chování děti vyděsilo a rozplakalo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 54
muz 54

Je jasné, že v současné době v situaci s koronavirovou nákazou se mnozí strachují a panikaří, sotva někdo vedle nich kýchne. Mezi lidmi se šíří panika a někteří vidí problémy bohužel i tam, kde nejsou.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Mnoho z nás ví, že nemá cenu se stresovat, že to chce dodržovat pravidla a doufat v lepší zítřky. Jenomže Michalova maminka bohužel patří k těm, kteří vidí všechno černě.

Michal se se svou maminkou, které je už téměř pětasedmdesát, vídá velmi málo. Proto se rozhodl udělat jí radost a navštívit ji v jejím domě na vesnici, kam za ní přijel s dětmi. Chtěl jim zpestřit program, místo toho se ale situace nepříjemně vyhrotila.

Doma se děti nudí, chtěl jsem jim udělat hezký týden

Michal s manželkou bydlí v Praze. Jeho synům je sedm a pět let. Dříve s nimi chodil pravidelně na hřiště, nebo alespoň na procházky, jenomže teď se o děti bojí, protože v Praze je situace poměrně vyhrocená.

„Samozřejmě, že jsem s nimi občas šel ven, ale snažil jsem se s nimi trávit čas u filmů, číst jim a něco si s nimi zahrát, aby se doma nenudili. Staršímu Matějovi navíc pomáhám s online školou,“ říká čtenář.

„Napadlo mě, že na vesnici by se mohly děti zabavit. Přece jen tam mohou jít ven na hřiště, skoro nikoho nepotkají, navíc se o ně jejich babička postará a já budu pracovat na počítači. To jsem si tedy alespoň myslel,“ dodává.

Hned po příjezdu k babičce si šli chlapci poslušně umýt ruce. To ale nestačilo. „Museli si sundat veškeré oblečení, vykoupat se a vzít si čisté. Prý že mytí rukou nestačí. Samozřejmě se mě kluci hned ptali, jestli chytí koronu, když to doma nedodržovali.

Mladší Tomáš byl dokonce tak vyděšený, že začal plakat. Hodinu jsem mu vysvětloval, že babička je jenom přehnaně opatrná, zatímco ona sama mi vytýkala, že na kluky nedávám dobrý pozor.“

Na hřiště je nepustila, děsila je strašlivými historkami

Když Michalova máma slyšela o tom, že by měli jít kluci ven na hřiště, okamžitě to zakázala. „Pustila je sice na zahradu, kde si mohli chvíli hrát v podzimním listí, ale hned potom jim vykládala o všech svých kamarádech, kteří koronu chytili.“

Kluci podle Michala se zájmem poslouchali a večer mu říkali, kdo všechno podle babičky na koronavirus umřel. „Oba se mě vyděšeně ptali, jestli taky umřou, že prý babička říkala, že je to možné.“

Když Michal své matce za její chování vynadal, odpověděla mu, že by neměl děti krmit pozitivismem. „Z jejích řečí se udělalo temno před očima i mně, nechápu, jak může takové historky vyprávět dětem.“

Michal nakonec Tomáše i Matěje vzal zpět do Prahy. Jejich matka se sice divila, co dělají doma tak brzy, když ale slyšela Michalovo vyprávění, pochopila a byla ráda, že má děti zase doma.

„Kluci jsou vyděšení a při každé zmínce o koronaviru pláčou. Moje paranoidní matka jim bohužel dostala do hlavy myšlenky, kterých se děti jen tak nezbaví. Kdybych věděl, jak špatně na tom psychicky je, nikdy bych tam děti nebral,“ dodává čtenář.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články