Michal (48): Manželka se najednou začala zamykat v koupelně. Až po měsíci jsem zjistil, co je důvodem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 4
muz 4

V manželství Michala a Petry se už několikrát stalo, že Michal nedokázal porozumět manželčině chování. Někdy zkrátka udělala něco, co nechápal. Byl ale přesvědčený, že v tom rozhodně není sám a že to jeho kamarádi mají podobně.

Článek byl zaslán v těžkém období koronaviru a byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když se Petra začala zamykat v koupelně, Michal vůbec netušil, proč to dělá. Manželčino podivné chování, které nastalo zničehonic, mu vrtalo hlavou. Myslel si, že to má dočinění s těžkým obdobím, kdy všude řádí koronavirus.

Někdy jsem ji zkrátka nechápal

Pochopit ženu je někdy nad moje síly. Petru znám 25 let, z toho 21 let jsme manželé. Někdy se ale chovala tak, že jsem to vůbec nepobíral.

Že brečí u reklamy, to bych ještě pochopil. Když se mě zeptá, jestli v těch nových džínách nemá velký zadek, vím, že je lepší trochu zalhat.

Byly ale chvíle, kdy jsem jí nerozuměl. Z povídání si s přáteli jsem však věděl, že i ostatní chlapi to mají podobně, tak jsem si s tím nelámal hlavu.

Nejdříve jsem si ani nevšiml, že se chová podivně

Zpočátku uniklo mé pozornosti, že Petra zase dělá něco, co není tak úplně běžné. Nějakou dobu jsem si nevšiml, že se začala zamykat v koupelně a že to dělá třeba třikrát denně.

Když jsem na to přišel, zkusil jsem se jí zeptat, jestli je všechno v pořádku, ale jen mi na to podrážděně odsekla, že se mě to netýká, tak ať se nestarám.

Vrtalo mi hlavou, co v té koupelně dělá

Najednou si toho nešlo nevšimnout. Petra během dne mizela v koupelně, kde se zamkla třeba na půl hodiny a často odtamtud vycházela ubrečená.

Ještě párkrát jsem se zkusil zeptat, co se děje, ale vždy na mě byla protivná a nepříjemná. Tak jsem se ptát přestal. Jenže to bylo možná ještě horší.

Vrtalo mi hlavou, co do té koupelny chodí dělat. Dokonce mě napadlo, jestli v tom nemůže být něco vážného, uvažoval jsem i nad tím, že třeba něco bere. Pravda přitom byla někde úplně jinde, ale já na to přišel až za měsíc.

Když jsem zjistil pravdu, bylo mi manželky líto

Až po měsíci Petřino podivné chování vygradovalo natolik, že se sesypala v obýváku a strašně brečela. Nejdříve jsem nevěděl, jestli ji mám obejmout, nebo jestli mě zase neseřve jako pokaždé poslední dobou.

Nakonec se rozpovídala a přiznala se mi, že prochází krizí a připadá si hrozně ošklivá. Také byla nešťastná ze své váhy, proto se chodila tajně vážit a doufala, že zhubne. Na jaře tohoto roku, kdy bylo vše zavřené kvůli koronaviru, přibrala.

Bylo mi jí líto, protože na ní bylo vidět, že ji to skutečně trápí. Snažil jsem se ji povzbudit, říkal milá slůvka, ale moc to nepomáhalo. Nakonec se rozhodla, že si najde psychologa a začne s ním své stavy řešit. Jsem rád, že tohle rozhodnutí udělala, a doufám, že se mi brzy vrátí moje sebevědomá žena, která se líbí sama sobě.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články