Michal (38): Manželka v noci dělá zvláštní věci. Povím vám, čím mě zaskočila posledně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz divne veci
Zdroj: Shutterstock

Moje žena dělá v noci podivné věci. Nikdy nevím, kdy to udělá příště. Zpočátku jsem si toho ani nevšiml, mám totiž odjakživa tvrdé spaní. Prozradím vám, čím mě manželka uprostřed noci zaskočila posledně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nevím, jestli se mám tomu, co moje žena po nocích vyvádí, smát, nebo přemýšlet o tom, že by měla vyhledat pomoc.

Vždycky jsem spal jako dřevo

Když spím, nevnímám. Mohli byste vedle mě dříví štípat a mě by to o sladké sny rozhodně nepřipravilo. Když byly naše děti malé, snad ani jednou jsem je v noci neslyšel plakat.

Manželka říká, že i kdyby mi vedle hlavy bouchla bomba, ani by to se mnou nehlo. A má asi pravdu. Jakmile usnu, nevím o světě.

Ráno o ničem nevěděla

Už je to nějaká chvíle zpátky, kdy jsem se přece jen v noci vzbudil. Asi žízeň nebo co. Všiml jsem si, že manželka sedí na posteli a mobilem svítí okolo sebe.

Zeptal jsem se jí, co dělá. Odpověděla mi, že měla pocit, jako by jí po peřině lezl pavouk. V duchu jsem se nad tím pousmál, svojí fobií z pavouků byla známá. Šel jsem se napít, a když jsem se vrátil, už zase spala.

Ráno nevěděla, že jsme spolu v noci mluvili. Natož aby věděla, že hledala baterkou pavouka mezi peřinami.

Co to děláš?

Jindy bylo v noci vážně teplo, museli jsme otevřít okno, a ještě jsme měli zapnutý ventilátor, aby tam bylo alespoň trochu chladněji.

Procitl jsem, což u mě není zvykem, protože jsem slyšel cvakání. Ve tmě jsem poznal obrys mé ženy, která stála nad ventilátorem a něco tam štelovala.

Když jsem se zeptal, co dělá, nedokázala odpovědět. Ladila ventilátor, měnila rychlosti a pak zase ulehla do postele.

Čmelák v ložnici?

Posledně tomu ale žena nasadila korunu. Svítila v noci mobilem po celé ložnici, mimo jiné mi světlo namířila i do obličeje.

Hledala čmeláka. V oknech máme sítě, neměl se tam jak dostat. Ona ale nadzvedávala peřiny a svítila do všech koutů ložnice v přesvědčení, že tam ten čmelák prostě je.

Říkal jsem jí, že nic neslyším, čmelák by přece bzučel. Když mi řekla, že ho viděla letět a nebzučel, nechápal jsem to.

Je to normální?

Říkám si, co bude v noci dělat příště. Přemýšlím, jestli jde u mojí ženy o nějaký druh náměsíčnosti, nebo jestli by měla navštívit odborníka.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články