Michal (38): Důvod našeho rozchodu se jí zdál ubohý. Pro mě to byla zásadní věc

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz mlady
muz mlady

Když jsem jí řekl o pravém důvodu našeho rozchodu, vztekle se po mně ohnala kabelkou. Vykřikovala na celou ulici, že jsem totálně ubohý a že nechápe, jak se mohla zrovna se mnou zahazovat. Dělala z toho zbytečné drama, vždyť jsme spolu byli jen tři měsíce…

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Důvod našeho rozchodu možná byl v jejích očích absurdní a já u ní klesl, pro mě byl ale zásadní. Dlouho jsem uvažoval, jestli se přes to dokážu přenést, ale nakonec jsem stejně dospěl k názoru, že takovou věc prostě zkousnout neumím.

Dal jsem tomu šanci už jen kvůli svému egu

Dagmar jsem poznal před dvěma lety. Byl pátek večer a já byl s kamarády na takové páteční šňůře, kdy jsme střídali jeden bar za druhým a zkrátka se dobře bavili.

Právě v jednom z těch podniků jsem si všiml krásné vysoké blondýnky, která tam nebyla sama, okolo ní se chichotaly její kamarádky, ona z nich ale byla jednoznačně ta nejhezčí.

Nebyl jsem jediný, kdo si té krásky všiml. S kamarády jsme se začali pošťuchovat, kdo z nás ji uloví, a los padl na mě. Dal jsem tomu šanci už jen kvůli svému egu, ulovit takovou kočku by totiž byla fakt pecka a před kamarády bych měl jasně navrch.

Záviděli mi, ale já po jejím boku trpěl

Já a Dáša jsme to dali dohromady. Vlastně nebylo moc těžké ji sbalit, zvlášť s mými zkušenostmi, kdy už vím, co ženy chtějí slyšet, aby vám začaly tzv. zobat z ruky.

Zpočátku jsem se chtěl krásnou přítelkyní chlubit a kamarádi mi ji záviděli. To čechralo moje paví peří a zvyšovalo mi to sebevědomí.

Jenže netrvalo dlouho a já se po boku krásné ženy začal cítit nepříjemně. Byla sice krásná a vlastně i docela milá, ale mělo to jeden háček: byla vyšší než já.

Něco takového jsem nedokázal přehlížet

Jsem přesvědčen, že kterýkoli muž byl dal nevím co za to, aby mohl spát a žít s tak krásnou ženskou, jako je právě Dagmar.

Jenže pro mě byla její výška hroznou překážkou. Kdykoli jsme někam spolu šli, úplně jsem viděl, jak na nás druzí zírají. A hned jsem si vsugeroval, že je to právě proto, že je partnerka vyšší než já.

Nějakou dobu jsem s těmi nepříjemnými pocity bojoval. Nechtěl jsem to hned vzdát, protože Dagmar byla fajn, ale nakonec jsem dospěl k rozhodnutí, že je její výška pro mě prostě problém.

Když jsem jí prozradil, proč se s ní vlastně rozcházím, nedokázala to pochopit. Udělala scénu na celou ulici a já se cítil ještě více trapně. Pro někoho možná absurdní věc, ale pro mě naprosto zásadní. A přes to nejede vlak.

Autor: Natálie Kabourková

Související články