Michael (52): Před 5 lety jsem udělal krutou chybu. Dejte si pozor, ať nedopadnete jako já

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zasadni chyba
Zdroj: Shutterstock

Michael si nikdy nemyslel, že by ho jedna opilost mohla dostat do takových problémů. Jenomže se ukázalo, že žena, kterou považoval za kamarádku, až takovou kamarádkou není. Za chybu, kterou udělal, se jí dodnes zodpovídá.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Mám manželku a dvě děti. Nikdy bych jim nechtěl ublížit. Bohužel jsem to ale kdysi udělal. Jenomže, jak se říká, co oči nevidí, srdce nebolí,“ píše čtenář v úvodu e-mailu. „Abych však docílil mlčenlivosti některých lidí, musím tvrdě platit,“ vysvětluje.

Ne každý kamarád je takový, jaký se tváří být. O tom se Michael přesvědčil, když se dostal do zapeklité situace. Místo toho, aby ho jeho známá podpořila, začala mu ničit život.

Neodpustitelné

„Byl jsem tehdy s přáteli na večírku a přehnal jsem to s alkoholem. Ráno jsem se probudil v posteli cizí ženy. Když jsem se pak pídil po tom, co se stalo, kamarádi mi se smíchem objasnili, že mi přišlo jako skvělý nápad trochu si povyrazit,“ svěřuje se Michael.

„Prosil sem je, aby nic neříkali mé ženě. Věděl jsem, že opilost není omluva pro nevěru. Nikdy by mi to neodpustila a já bych přišel nejen o ni, ale také o zbytek rodiny, který by mě jistě odsoudil.

Kamarádi mi tehdy slíbili, že budou mlčet, nicméně večer mi přišla fotografie od ženy, kterou jsem považoval za blízkou přítelkyni. Na fotce jsem byl já v posteli s onou cizí slečnou. Ptal jsem se jí, proč mi to posílá, a její odpověď mě zaskočila.

Stal jsem se otrokem

Známá Michaelovi oznámila, že pokud chce fotku zachovat jen mezi nimi dvěma, měl by jí zaplatit. „Nejdřív jsem si myslel, že to je vtip, ale ona mi jasně řekla, že to myslí vážně. Bál jsem se a netušil jsem, co mám dělat,“

I když Michael sehnal peníze, jí to nestačilo. „Po pár dnech přišla s žádostí o pomoc. V bytě se jí cosi rozbilo a chtěla, abych jí jako vyučený instalatér zdarma pomohl. Řekl jsem jí, že po tom, co mi provedla, jí pomáhat nebudu. Ona ale argumentovala tím, že přesně proto bych jí pomoci měl.

Od té doby jsem pro ni několikrát pracoval zadarmo, koupil jsem jí vysněné oblečení i elektroniku. Někdy má období, kdy mi půl roku nenapíše, pak se ale objeví zpráva, ve které mě prosí o pomoc. A já vím, že odmítnutím bych si zavařil.“

I po těch letech se jí bojím

Michael píše, že jde o vydírání. Ví, že kdyby situaci řešil, jeho stará známá by za to zaplatila draze. Jenomže se bojí toho, že rodina by mu ani po letech neodpustila.

„Každý den se klepu a čekám, co zase vymyslí. Někdy to trvá měsíce, jindy týdny, V podstatě pokaždé ví, že se na mě může obrátit s žádostí o pomoc a já si budu hrát na hodného kamaráda, který neodmítá.

Nikdo neví, jaký k tomu mám ve skutečnosti důvod. Je to frustrující. Možná by mi má žena odpustila, kdybych jí řekl pravdu. Na druhou stranu po tom všem mohu spíše doufat, že se můj hřích nakonec promlčí.

V současné době Michael o té ženě už několik měsíců neslyšel žádné informace. I když na sebe mají kontakt, ona se mu neozývá. Přesto se ale čtenář bojí, že se nakonec zase objeví nějaká ta prosba.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články