Irena (40): Pohádala jsem se s manželem a na čas odešla ke kamarádce. Rozvrátilo to nejen moji rodinu, ale i tu její

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena nevera
Zdroj: Shutterstock

Když se Irena rozhodla, že od svého manžela na čas odejde, netušila, že tím způsobí takové problémy. Nenapadlo ji, že se k němu už nikdy nevrátí, a už vůbec ne, že by tím mohla rozvrátit manželství své nejlepší kamarádky. Jenže osud je někdy krutý a člověku nadělí hned několik problémů najednou. Irena tak přišla o manžela i o další blízkou osobu.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„S Dominikem jsem se hádala poslední dobou často. Změnil se, chodil domů opilý, měl problémy v práci. Když se opil naposledy, sebrala jsem se a odešla ke kamarádce. Chtěla jsem se časem vrátit, jenže jsem netušila, že můj muž si to vezme až tak osobně,“ vysvětluje Irena.

Po týdnu, kdy spolu manželé nemluvili, se Ireně muž ozval a řekl jí, že když s ním nedokáže žít, bylo by nejlepší se rozvést. „Nevím, jestli mi jen vyhrožoval, nebo to myslel vážně. Byla to každopádně poslední kapka a já o rozvod požádala,“ dodává.

U kamarádky nastaly problémy po 14 dnech

Původně sice Irena plánovala zůstat u kamarádky pouze týden, jelikož ale přišla s rozvodem o místo, kam se vrátit, požádala ji, zda by mohla zůstat déle. Kamarádka souhlasila, jejímu manželovi se to ale moc nelíbilo.

„Její muž mě nikdy neměl rád. Když jsem se k nim nastěhovala, nesl to těžce a doufal, že si brzy najdu bydlení. Ani mně to nebylo příjemné, ale snažila jsem se najít co nejrychleji byt. To ale nebylo tak snadné,“ vysvětluje čtenářka.

Kvůli vysokým kaucím a nájmům se jí nepodařilo ani po 14 dnech najít bydlení a atmosféra v domě začala houstnout. „Často jsem slyšela, jak se večer v ložnici kamarádka s mužem hádají kvůli mé přítomnosti,“ svěřuje se Irena.

„Několikrát mi kamarádka naznačila, že bych měla už opravdu odejít. A já se skutečně moc snažila. Ale nemohla jsem přeci odejít na ulici, k nikomu jinému jsem jít bydlet nemohla.“

Po mém odstěhování jejich hádky pokračovaly. Viní z toho mě

Po měsíci se Ireně konečně podařilo najít si bydlení. Odstěhovala se, jenže problémy v rodině její kamarádky se začaly stupňovat. „Od známých jsem se doslechla, že se s manželem stále hádají. I po mém odstěhování jsem byla důvodem hádek já.

Několikrát jsem kamarádce volala, ale kontaktu se mnou se vyhýbala. Když mi nakonec jednoho dne telefon vzala, oznámila mi jenom, že se s manželem hádají a jejich vztah je na rozpadnutí. Pak ale přišel největší šok.“

Kamarádka totiž Ireně řekla, že za rozpad vztahu může především ona. Kdyby se prý na měsíc nenastěhovala, nikdy by se nic takového nestalo. „Obvinila mě z toho, že jsem jí zkazila manželství.“

Nekomunikuje se mnou a já nic nevím

Od té chvíle se Irena s kamarádkou nebavila. Neví, jestli se s mužem rozvádí, jestli se s ním baví, jak to mezi nimi dopadlo. Ví jenom to, že přišla o kamarádku.

„Vím, že má nějaké problémy, zároveň mi ale od ní přijde nefér obviňovat mě z něčeho, za co nemohu. Místo toho, aby mě podpořila, když ji potřebuji, mi ubližuje.“

Irena přišla o manžela a o nejlepší kamarádku. Neví, jestli se s ní někdy bude ještě bavit. „Pokud ano, budu chtít mluvit já s ní? Nevím, co mám dělat,“ dodává čtenářka závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články