Matouš (52): Způsob, kterým se manželka rozhodla vyřešit naše problémy, je až nelidský

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz v depresi
Zdroj: Shutterstock

Když se ve vztahu objeví problémy, každá dvojice se je rozhodne vyřešit po svém. I v manželství Matouše a jeho ženy Nataši se objevily mezery, které způsobily, že si manželé po čase přestávali stále více rozumět.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Zpočátku si nepřipouštěli, že už to mezi nimi není ono. Jenže problémy se zvětšovaly, přibývaly hádky a manželé dospěli k názoru, že je zapotřebí situaci nějak vyřešit.

Hádky na denním pořádku

Matouš a Nataša jsou spolu už třicet let. Vychovali dvě děti, a když děti vylétly z rodinného hnízda, zůstali v prázdném bytě jen oni dva.

„Asi jako v každém manželství i u nás byly občas rušné dny, kdy jsme se hádali,“ píše Matouš. „Poté, co se děti odstěhovaly, jsme se ale hádali skoro denně.“

Každodenními hádkami, často kvůli maličkostem, to mezi Matoušem a jeho ženou teprve začalo. Další potíže na sebe nenechaly dlouho čekat.

Čím dál od sebe

Manželé se s každou další hádkou jeden druhému vzdalovali. Zpočátku si neuvědomovali, nebo snad nechtěli připustit, jak vážné to mezi nimi je.

„Asi jsme si nalhávali, že je to běžné, po tolika letech,“ uvažuje Matouš. „Už nevím, kdy přesně nastal ten zlom, kdy jsme se shodli na tom, že opravdu máme problém,“ vzpomíná.

Jedním ze zádrhelů mezi manželi byly chybějící intimnosti, kterým se Nataša z nějakého důvodu už delší dobu vyhýbala. A Matoušovi stejně jako každému muži tyhle věci začaly chybět.

Hodně netradiční způsob řešení problémů

Když se situace mezi manželi začala zdát neúnosná, byl to právě Matouš, kdo jako první pronesl slovíčko rozvod. To ale Nataša nechtěla ani slyšet.

„Udělala hroznou scénu, že na rozvod mám zapomenout,“ popisuje Matouš. „Já se ale odmítal dál trápit, vždyť mezi námi už skoro nic nefungovalo!“

Nataša nakonec přišla s opravdu netradičním způsobem, jak by mohli vyřešit manželské problémy. Matouš si nebyl jistý, zda se jeho žena dočista nezbláznila.

Je to nelidské!

Rozvod Nataša nechtěla, ale byla ochotna dovolit svému manželovi, aby si našel milenku. S něčím takovým Matouš nepočítal.

„Byl jsem v šoku, když mi s vážnou tváří sdělovala, že se nechce rozvést,“ svěřuje se Matouš. „Prý, co by na to řekli lidi okolo a naše děti,“ píše Matouš, z čeho měla jeho žena největší strach.

Nabídla mu ale, že si může najít milenku, se kterou uspokojí své potřeby. Přiznala mu, že ona už na to nemá ani pomyšlení.

„Žádnou milenku jsem si doteď nenašel,“ píše Matouš. „Mezi mnou a ženou je to stále špatné a nevím, zda si náhodou nemyslí, že už někoho mám. Já si ale nejsem jistý, zda bych toho vůbec byl schopen,“ přiznává.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články