Jan (52): Když chtěla vidět můj telefon, rozbil jsem ho o zeď. To, co by tam našla, by ji přivedlo do hrobu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamraceny 1
Zdroj: Shutterstock

Než bych jí do rukou svěřil svůj mobilní telefon, raději jsem jím bez rozmýšlení hodil o zeď. Byl jsem si dobře vědom toho, že ho určitě rozbiju. Nefunkční mobil byl ale daleko menším zlem, než jaké by rozpoutala moje žena, kdyby do něho nahlédla.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Strhla se mezi námi hádka, která neměla obdoby. Se ženou jsme se za roky našeho manželství pohádali už tolikrát, že bych to nespočítal. Tentokrát to ale bylo jiné.

Nebylo to ode mě fér, ale já si nemohl pomoci

Svoji ženu Elišku mám rád. Nemohu upřímně prohlásit, že ji miluji – láska jako z filmu se mezi námi vytratila už dávno. A hádám, že to bude vzájemné.

Mám ji ale stále velmi rád a hodně mi na ní záleží. Žijeme spolu spíše ze zvyku, život bez ní by mi ale určitě přišel podivný.

I když svoji ženu už nemiluji, nezasloužila si, co jsem jí provedl. Nebylo to ode mě fér, ale já si nemohl pomoci.

Utíkal jsem od reality

Jsme svoji už třicet let. Za ty roky jsme prožili mnoho věcí, jak dobrých, tak i špatných. Eliška má v mém životě své místo, ale jak říkám – několik posledních let už to není ono.

Našel jsem způsob, jak se alespoň částečně oprostit od stereotypu a nudy, která mezi námi panovala – vytvořil jsem si účet na online seznamce.

Brzy se mi začaly ozývat ženy, kterým jsem odpovídal. Své ženě jsem o tom neřekl, ale byla to pro mě příjemná vzpruha.

Dával jsem si pozor, ale žena stejně měla podezření

Dával jsem si záležet, abych se před Eliškou neprozradil. Přesto mi dávala najevo, že má podezření. Měla podivné narážky, několikrát se dokonce stalo, že na mě vyrukovala, ať jí ukážu telefon.

Mělo mě to varovat. Kdybych se na to vykašlal, nemuselo by to dopadnout tak, jak to při naší poslední hádce dopadlo. Takhle jsme se ještě nikdy nepohádali.

Raději jsem zamaskoval všechny důkazy. Definitivně

Došla jí trpělivost, které se mnou měla požehnaně. Začala na mě křičet, že určitě někoho mám, že ji podvádím a kdesi cosi.

A měla pravdu. Skutečně jsem dělal věci, které se daly považovat za nevěru. Psal jsem si s jinými ženami, s některými i dost intimně. Navíc jsme si s některými i vyměňovali fotografie.

Když po mně v zápalu vzteku vyžadovala telefon, zpanikařil jsem. Měl jsem tam všechno, konverzace, fotky. Kdyby to viděla, přivedlo by ji to do hrobu. V panice jsem proto všechny důkazy zničil.

A to tak, že definitivně. Vší silou jsem telefonem mrštil o zeď. Bylo mi jasné, že dnešní telefony nic nevydrží, a nespletl jsem se.

Telefon už to nerozchodil. Pro moji ženu to byl jasný důkaz, že něco skrývám. Zlobí se na mě a nevěří mi, jsem si ale jistý, že tohle bylo to nejlepší možné řešení.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články