Matouš (34): Žena podala žádost o rozvod. Nyní uvažuje nad rozdělením našich dětí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 523
muz 523

Matouš a jeho manželka Pavlína si před několika měsíci přestali rozumět. Na vině byla nevěra, které se dopustila Matoušova manželka, když si začala tajný románek s kolegou z práce. Matouše proto nepřekvapilo, když jeho žena podala žádost o rozvod.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře z Náchoda. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ze statistik víme, že nevěra je jedním z nejčastějších důvodů, pro které se rozpadají vztahy a manželství. Rozvod ale není jediný problém, kterému Matouš v současné době čelí.

Měl jsem podezření, ale nechtěl jsem plašit zbytečně

Nějakou dobu jsem si všímal podezřelého chování ze strany mé ženy, která se z práce domů vracela později, než bylo zvykem. Často si brávala směny navíc a také to byla ona, která se najednou účastnila služebních cest, ačkoli ji roky předtím vedení nikam neposlalo. Měl jsem podezření, že by za tím mohl být milenec, nicméně jsem nechtěl plašit zbytečně. Z toho důvodu jsem o svých obavách mlčel.

Často jsme se hádali, postupně jsme se odcizili

V našem manželství nastalo vícero změn. Nejenže se žena chovala podivně, ale také hledala i ten sebemenší důvod vedoucí k hádce. Samozřejmě jsme si i předtím tu a tam vyměnili názory, nyní jsme se ale hádali prakticky každý den, zpravidla kvůli naprostým hloupostem. Už to mezi námi nebylo jako dříve, dobře jsem si to uvědomoval. Stále tu ale byly naše děti, kvůli kterým jsem se snažil alespoň předstírat, že je mezi mámou a tátou všechno v úplném pořádku.

Podala žádost o rozvod a mě to nepřekvapilo

Není tomu tak dávno, co mi žena předložila rozvodové papíry. V tom okamžiku se potvrdily moje obavy, manželka přiznala poměr s kolegou z práce. Požádala mě, abych s rozvodem nedělal problémy, snažila se do toho zamotat děti a tvrdila, že tak jedná především v jejich zájmu. Bylo mi ale jasné, že se ode mě chce co nejdříve odstřihnout, aby mohla začít nový život s novým partnerem. Na rozdíl od ní mi na našich dětech záleželo, proto jsem papíry bez řečí podepsal a připravil se na to, že naše manželství trvající třináct let najednou skončí.

Rozvod ještě neproběhl a manželka už přemýšlí nad rozdělením dětí

Ještě jsme neměli rozvodové stání a manželka už přišla s další novinkou, se kterou ale ani trochu nesouhlasím. Počítal jsem s tím, že po rozvodu připadnou obě děti do její péče. Byl jsem připravený, že je budu vídat o víkendech. Manželka ale dostala úplně jiný nápad, chtěla totiž naše děti rozdělit, aby každý z nás dostal do své péče jedno z nich. Ani trochu se mi nelíbila představa, že bychom měli děti rozdělit, byly na sebe hodně fixované a oddělený život by jim ani v nejmenším neprospěl. Pavlína si i nadále stojí za svým a děti chce rozdělit.

Doufám, že soud bude stát na mé straně

Termín rozvodového stání u soudu se blíží a já doufám, že soudce bude stát na mé straně. S Pavlínou není rozumná domluva, několikrát jsem ji přesvědčoval, že rozdělení dětí není dobrý nápad, ona mě však vždy odbude slovy, že je matka a ta má vždy hlavní slovo. Věřím, že soudce na to bude pohlížet stejně jako já a uzná, že oddělit od sebe sourozence není dobrý nápad.

Autor: Nikol Kolomazníková

 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články