Matěj (42): Při čištění studny jsem našel něco nechutného. Z toho byste se složili i vy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz bez vlasu
Zdroj: Shutterstock

Po rozboru vody v naší studni u nového domu jsem se rozhodl, že je potřeba ji pořádně vyčistit a vyzkoušet, zda poté bude voda už pitná. Šokovalo mě, co jsem našel na samém dně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Rozhodli jsme se odejít z města

S mojí ženou Maruškou máme dvě malé děti a po několikaletém soužití ve městě jsme se rozhodli začít žít raději v klidném prostředí. Shodli jsme se na tom, že nejlepší bude najít si levný domek na vesnici a užívat si tam rodinný život.

Peněz navíc moc nemáme, a tak jsem začal pátrat po tom, jak ušetřit nejen na samotném domě, ale i za služby realitního kanceláře.

Abych se vyhnul poplatkům za realitku, objížděl jsem vesnice a ptal se lidí, kde ten dům stojí. Skoro vždy jsem uspěl i s tím, že byl zrovna někdo doma, nebo jsem dostal na majitele telefonní číslo od sousedů.

Domeček si opravujeme svépomocí

Zabralo mi to sice hodně času, ale nakonec se podařilo najít menší domek se zahradou, kde si budou naše děti moci hrát a s nimi pobíhat náš pes. Podařilo se mi postavit pro něj boudu a dětem zahradní domek.

Za částku, kterou jsem ušetřil, mohu teď postupně náš vysněný domek opravovat. Není to sice žádná nádhera, ale jsem šťastný, protože vím, že pracuji na svém. Moje žena vždycky taky ráda přiloží ruku k dílu a nebojí se vzít do ruky ani lopatu. Zároveň začala pěstovat různé bylinky na zahradě.

Zjistili, že voda není pitná

Bohužel při zakoupení domu nás nenapadlo, že by v něm nebyla pitná voda. Věděli jsme sice, že je přívod vody pouze ze studny, ale bývalý majitel se dušoval, že je voda v naprostém pořádku. Pro jistotu jsem ale nechal provést rozbor.

Výsledky nedopadly dobře. Na koupání, to ale prý stačilo. Abychom nemuseli pořád vozit balenou vodu k pití, chtěl jsem studnu co nejrychleji vyčistit, protože to by mohl být jeden z důvodů, proč nám nebylo doporučeno vodu pít.

Nevěděl jsem, jestli to mám manželce říkat

Ze studny jsem odčerpal všechnu vodu, mechanickým kartáčem očistil stěny a pak zespodu vynášel nevyčerpaný kal. Po pár centimetrech jsem narazil na něco divného.

Vypadalo to jako nějaký klacek, nebo něco podobného, a nacházel jsem jich tam víc a víc. Všechno jsem dával do kyblíku a po omytí obsahu jsem se nestačil divit. Hodně mě zamrazilo, když bylo jasné, že jde o zbytky kostí.

Po chvilce přemýšlení jsem se rozhodl to oznámit mojí ženě. Okamžitě chtěla volat policii, protože si myslela, že by mohlo jít o lidské ostatky, což mě napadlo taky.

Nejdřív jsem ale raději zavolal našemu známému, který je zvěrolékař. Naštěstí mi potvrdil, že jde o ostatky malé srny. To nás vůbec nenapadlo, protože lebka tam nebyla.

Hodně nás to uklidnilo, protože jinak bychom v tom domě nezůstali už ani minutu. Nakonec se podařilo studnu znovu napustit a po vyčištění byly výsledky rozboru vody skvělé.

Autor: René Podhrázský


Související články