Martina (49): Všichni mi říkají, že jsem manželovi neměla nevěru odpustit. Nikdo ale netuší, co za jeho románkem stálo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena nevera
Zdroj: Shutterstock

Když vyšla najevo manželova nevěra, všichni okolo mě mi okamžitě začali nabízet pomoc. Měli totiž za to, že to špatně nesu. Jejich představa byla asi logická. Když se provalí nevěra vašeho partnera, rozhodně z toho nejste nadšení. V mém případě to ale bylo trochu jinak.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Ačkoli mi všichni říkali, že bych manželovi nevěru odpustit neměla, nemohla jsem je poslechnout. Nikdo z mých blízkých ani přátel totiž netušil, co ve skutečnosti stálo za jeho románkem.

Naše potřeby se začaly rozcházet

Pokud jde o intimní stránku našeho manželství, ještě před nějakou dobou jsme si naprosto rozuměli. Oba dva jsme byli naladěni na stejnou vlnu a měli jsme podobně silné potřeby. U mě se pak ale cosi změnilo a už jsem po tom netoužila tak moc, jako můj muž.

Nějakou dobu jsem se snažila přetvařovat a do intimních radovánek s manželem jsem se v podstatě nutila. Nechtěla jsem, aby poznal, že se něco děje. Jenže tohle řešení nebylo dlouhodobě udržitelné.

Když jsem mu řekla pravdu, byl zklamaný

Po nějaké době jsem se manželovi svěřila, že už po tom netoužím tak moc, jako tomu bylo dříve. Sama jsem si nedokázala vysvětlit, proč tomu tak je. Milování jsem odjakživa vnímala jako velmi příjemnou činnost, které jsem se v žádném případě nebránila. Jenže teď to bylo jinak a pro mě to bylo spíše utrpení.

Manžel to prvně bral jako svoje vlastní selhání. Ve své hlavě si to přebral tak, že on je důvodem, proč už s ním nechci spát. Tak tomu samozřejmě nebylo, ale vysvětlete to ješitnému mužskému egu.

Nějaký čas jsme se to ještě snažili řešit, manžel dělal opravdu všechno pro to, aby mě pro intimní chvíli nadchnul. Dělali jsme všechno možné i nemožné, ale nic nepomáhalo. Občas mezi námi sice k milování došlo, ale rozhodně to nebylo tak často, jak můj manžel potřeboval. A já si uvědomovala, jak hrozně ho omezuji.

S mým nápadem zpočátku nesouhlasil

Můj manžel je chlap jako každý jiný, jsou zkrátka věci, které k životu potřebuje. Milování je jednou z nich. Ačkoli mně to nechybí, on v tomto ohledu poslední dobou hodně strádal. Velmi mě to trápilo, proto jsem přišla s nápadem, jak tuhle situaci vyřešit.

Manžel s tím nápadem zpočátku vůbec nesouhlasil. Nechtěl ani slyšet o tom, že by si měl najít milenku, kterou jsem mu já sama dovolila. Já ale trvala na tom, že je to jediné možné řešení, jak zachránit naše manželství, když já v jistém ohledu nefunguji.

I když zpočátku nesouhlasil, nakonec mé velkorysé nabídky přece jen využil. Dnes není problém najít si někoho čistě na tuhle jednu věc. Samotnou mě překvapilo, že jsem to brala v pohodě.

Před okolím je on ten špatný

Nejdříve se nám dařilo tohle tajemství skrývat před naším okolím a blízkými. Jenže lež má krátké nohy a pravda o manželově milence nakonec vyšla najevo. V té chvíli se proti němu všichni obrátili zády, on byl v jejich očích ten špatný, ten, kdo mi ublížil.

Všichni mi radí, že bych mu to neměla odpustit. Prý si mě nezaslouží a měla bych se s ním rozvést. Nikdo z nich ale netuší, co za manželovým poměrem opravdu stálo a kdo s tím nápadem přišel. Je mi líto, že je manžel vystaven negativním reakcím, když je v tom v podstatě nevinně. Byla jsem to přece já, kdo ho k milence v podstatě dohnal.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články