Martin (53): Povolil jsem manželce milence. Maskuji tak své vlastní tajemství

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz povolit milence
Zdroj: Shutterstock

Moje manželka má milence. Nemusí ho přede mnou tajit. Sám jsem jí ho totiž povolil. Tímto gestem maskuji své vlastní tajemství. Kromě mě o jejím nemanželském poměru nikdo neví a já doufám, že to tak zůstane. Okolí by pro moje rozhodnutí jistě nemělo pochopení.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Už je to rok, kdy jsem manželce dovolil milence. Tehdy o tom nechtěla ani slyšet, dokonce se na mě velmi zlobila, že jsem s něčím takovým vůbec přišel. Náhle ale změnila názor. Sama totiž pochopila, že to bude lepší pro nás oba.

Nedával jsem na sobě nic znát

Ačkoli jsem před třemi lety překročil jubilejní padesátku, na svůj věk se necítím. Tedy v jistých ohledech ne. V těch dalších už to trochu pokulhává.

Tenhle problém jsem na sobě začal pociťovat asi před dvěma lety. Tehdy jsem si to nechtěl přiznat, protože jsem sám sebe ujišťoval, že na to ještě nemám věk.

Nosil jsem v sobě problém, o kterém jsem se nesvěřil ani své ženě. A doufal jsem, že na mě nic nepozná. Nedával jsem na sobě nic znát.

Navrhl jsem jí milence

Bohužel, moje problémy se nedaly maskovat věčně. Alespoň před mojí ženou ne, vždyť sdílíme jednu ložnici a i v tomto věku jsme si chtěli užívat ony příjemné chvíle, které se za dveřmi ložnice odehrávají.

Jenže já nemohl a žena si toho jednoho dne všimla. Divil jsem se, že to nepoznala dříve, inu asi se mi problémy s erekcí dařily maskovat lépe, než jsem sám doufal.

Bohužel to tak bylo a já věděl, že v tomto ohledu už nemůžu své manželce sloužit. Nemohl jsem ji ale omezovat, proto jsem přišel s nápadem, za který se na mě velmi rozzlobila. Navrhl jsem jí, aby si našla milence.

Nejdříve o tom nechtěla ani slyšet

Nepřejte si vidět, jak podrážděně moje žena reagovala. Dokonce to vypadalo, že dostanu facku. Hrozně se zlobila, že mě něco takového vůbec napadlo.

Nejdříve o tom nechtěla ani slyšet. Jenže uplynul týden, dva, měsíc, a najednou ona sama přišla s tím, že by to uvítala. Trochu mě to zabolelo, ale věděl jsem, že je to celé moje vina.

Pokud jsem chtěl manželství udržet, musel jsem překonat jistou nelibost. Byl to sice můj nápad, ale když k tomu skutečně mělo dojít, cítil jsem se divně. Moje žena si našla milence, se kterým se pravidelně vídá. A doma bylo všechno v pořádku.

Nikdo o tom neví a nikdo se to dozvědět nesmí

O manželčině milenci vím jen já a doufám, že to tak navždy zůstane. Je mi jasné, že by pro to naši kamarádi a blízcí neměli pochopení. Já už si zvykl, že se v jistém ohledu o svoji ženu dělím s cizím chlapem.

Je to pro mě jednodušší než přiznat, že jsem jako muž selhal. A já selhal na plné čáře, toho jsem si vědom. Na oko působíme spokojeně, nikdo by nehádal, jaké tajemství máme. A nám to vyhovuje. Moc doufám, že to tak zůstane. I přesto to všechno bych o svoji ženu nerad přišel.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články