Martin (47) Jsem paroháč a všichni kolem to vědí. Jen ke mně se to včas nedoneslo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
test muz
test muz

Nevěra bolí v každé situaci. Když kvůli ní ale navíc ztratíte spousty přátel, a navíc se stanete terčem posměchu, aniž byste vlastně cokoli provedli, je to opravdové utrpení. Alespoň tak to popisuje Martin, který je dnes podle vlastních slov celé vesnici pro smích.

„Myslel jsem, že mám milující ženu a kolem sebe dobré přátele. Ale ani jedno z toho se nakonec nepotvrdilo,“ vypráví zklamaný Martin. Svým příběhem chce upozornit na to, že i když si myslíte, že lidi kolem sebe znáte, je třeba si dávat pozor na falešné přátele.

Žena se svou nevěrou netajila. Já byl jediný, kdo nic netušil

Martin s manželkou bydleli na malé vesnici. Bývá zvykem, že na takových místech se všechno rychle roznese. Zvlášť pokud se člověk ani nijak nesnaží skutečnost tajit. „Býval jsem celé dny v práci. Když jsem měl volno, odpočíval jsem, protože pracuji fyzicky, což je náročné. Žena trávila spoustu času venku. Myslel jsem si, že je s kamarádkami. Neměl jsem důvod ji hlídat,“ svěřuje se čtenář.

Jenomže jeho manželka místo toho vysedávala s jiným mužem po hospodách, vyprávěla lidem kolem sebe, že se doma s manželem nudí, vysmívala se mu, že stále na nic nepřišel. A to dokonce i v přítomnosti těch, kteří si říkali jeho kamarádi.

Zdroj: 123RF.COM

Nachytal jsem je u nás doma. Chtěl jsem jít smutek zapít, pak přišel další šok

„Nachytal jsem je přímo uprostřed nejlepšího jednou, když jsem přišel domů dřív z práce. Ani jsem nečekal na reakci, řekl jsem ženě, že je mezi námi konec, a odešel jsem,“ říká Martin. Odebral se okamžitě do hospody, kde si poručil pivo a svěřil se přátelům, co se mu stalo. Jejich reakce ho ale šokovala možná ještě více.

„Můj nejlepší kamarád mě jenom poplácal po rameni a řekl, že jednou jsem se to dozvědět musel. Když jsem se podíval kolem sebe a viděl ty pobavené obličeje, bylo mi jasné, že o tom všichni věděli. Někteří se sice tvářili soucitně, většina se jich ale skvěle bavila.“

Martin několik dní zpracovával, co se stalo. Manželka ho podváděla dlouhý půlrok a většina vesnice to věděla. Nikdo mu ale nic neřekl. Proto se nakonec rozhodl jediným možným způsobem. „Sbalil jsem si věci a odjel za rodinou na druhý konec republiky. Hledám si bydlení, požádal jsem o rozvod. Chci se od lidí z té vesnice naprosto odstřihnout.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články