Radek (32): Snažili jsme se udobřit společné kamarády, při tom jsme sami našli lásku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 33 1
muz 33 1

Pavel je mým nejlepším kamarádem už od základní školy. Tehdy jsme si sice často vzájemně dokazovali, kdo z nás je ve třídě větší frajer, ale v deváté třídě se z nás stali nerozluční parťáci. Pavel je pro mě jako bratr, kterého jsem neměl. Víme o sobě všechno a neexistuje téma, o kterém bychom se spolu nebavili. Když se mi Pavel svěřil, že má problémy ve vztahu, byl jsem odhodlaný mu pomoci. A podpořit ho, pokud by došlo na rozchod.

Jednoho večera skončil u mě na gauči

Už nějakou dobu jsem ze strany Pavla slýchával, že mu to doma moc neklape. S přítelkyní Kamilou zrovna procházeli určitou krizí způsobenou tím, že se Kamila po šesti letech společného života dožadovala prstenu, ale Pavel se nedokázal rozhoupat. Byl jsem i svědkem několika jejich hádek, proto jsem věděl, že je to mezi nimi napjaté.

Nepřekvapilo mě, když jednou večer, bylo už po jedenácté, zazvonil Pavel u mých dveří a žádal mě o nocleh. Podle všeho se s Kamilou ošklivě pohádali a ona ho jednoduše vyhodila.

Zdroj: 123RF.COM

Poslal mě žehlit svoje problémy

Pár dní poté mě Pavel žádal, jestli bych zašel za jeho přítelkyní a zkusil to u ní vyžehlit. Nejdříve se mi do toho nechtělo, ale nakonec jsem se nechal přemluvit. Vyjel jsem do kavárny, kde jsem se měl setkat s Kamilou. Místo ní jsem tam ale našel jinou dívku – jmenovala se Lucka a byla to kamarádka Kamily. Podle všeho ji Kamila poslala se stejným úmyslem, se kterým mě za Kamilou poslal Pavel.

Zdroj: 123RF.COM

Lucka stejně jako já věděla o sporu našich společných kamarádů prakticky všechno, dali jsme proto hlavy dohromady a řekli si, že je zase udobříme. Ačkoli jsme přátele měli rádi, shodli jsme se na tom, že by to po týdnech probíhající krize zase chtělo trochu klidu.

Nedařilo se nám je udobřit, my jsme se však stále více sbližovali

S Luckou jsme se snažili, aby se Kamila a Pavel dali dohromady, vyříkali si svoje spory a zase byli zamilovaní, jako u nich bylo zvykem. Možná jsme si ale ukousli až příliš velké sousto, protože se nám to dlouho nedařilo. Kamila i Pavel měli svoji hrdost a ani jeden z nich nechtěl udělat první krok. Často jsem se s Luckou scházel, abychom si popovídali, co s nimi dále, a já si začínal všímat, že se vzájemně stále více sbližujeme – a vůbec mi to nebylo nepříjemné, ba spíše naopak.

Našel jsem lásku díky rozepřím přátel

Ačkoli jsme se snažili navrátit lásku přátelům, našli jsme ji sami. Do Lucie jsem se zamiloval a byl jsem si jistý, že i ona ke mně něco cítí. A nepletl jsem se. Dali jsme se dohromady, za Lucii vděčím Pavlově krizi, kterou bych za jiných okolností svému nejlepšímu příteli nepřál. Nyní jsem ale rád, že jim to s Kamilou neklapalo, protože nebýt toho, asi bych Lucii nepoznal.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články