Martin (38): O obřím problému tchyně jsme se dozvěděli až tehdy, kdy s námi začala bydlet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz nastvany
Zdroj: Shutterstock

Já ani moje žena jsme si ničeho nevšimli až do chvíle, kdy se shoda okolností postarala o to, že se k nám tchyně na nějaký čas nastěhovala. Když jsme se dozvěděli, že v jejím bytě hořelo a je nyní na několik měsíců neobyvatelný, byl to pro nás šok.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Především ženu to hodně vyplašilo. Bála se o svoji matku a trvala na tom, že půjde bydlet k nám. Měli jsme za to, že k požáru došlo, protože tchyně usnula u seriálu a na sporáku nechala hrnec. Netušili jsme ani v nejmenším, že by za tím mohlo být něco úplně jiného.

Neměl jsem z toho zrovna radost

Přiznám se bez mučení, že jsem nebyl zrovna nadšený z toho, že k nám moje žena nakvartýrovala svoji matku. Vycházeli jsme spolu, ale víte, jak to je. Když je více generací pod jednou střechou, nikdy to nedělá dobrotu.

Nedalo se ale nic dělat. Manželka trvala na tom, že nenechá svoji maminku někde v penzionu, na který ani nebyly peníze. Už tak jsme museli financovat opravu pronajatého bytu, který byl kvůli požáru v katastrofálním stavu.

Doufal jsem, že to bude jen na nějaký čas

Zprvu jsem se toho hodně obával, ale záhy se ukázalo, že společné soužití bude fungovat, když tomu nastavíme nějaké hranice. Tchyně se zdála být přizpůsobivá a příliš se nám nemotala do života.

Uplynulo několik týdnů a vše bylo v pohodě. Začal jsem si ale všímat věcí, kterých jsem si do té chvíle nikdy předtím nevšiml. Zpočátku jsem jen pozoroval situaci a ženě nic neříkal. Nechtěl jsem ji plašit.

Moje obavy se potvrdily. Tohle se muselo začít řešit

Moje obavy se potvrdily jen o několik dní později, co jsem si něčeho podezřelého všiml poprvé. Načapal jsem v noci tchyni, jak si k sobě do pokoje pašuje flašku rumu.

Přidaly se k tomu další důkazy. Třeba popelnice plná lahví, prázdných lahví. To už jsem usoudil, že nemůžu nadále mlčet a musím ženě říci, čeho jsem si všiml.

Tchyně měla obří problém

Sám jsem se divil tomu, že jsme si já ani moje žena nikdy předtím ničeho nevšimli. Nebýt toho požáru a faktu, že se k nám tchyně nastěhovala, asi by před námi svůj obří problém nadále maskovala.

Jedno ale bylo jisté: tchyně měla problém s alkoholem. Pila fakt hodně, dokázala vypít i tři lahve vína denně. Sama. A následující den znovu.

Když se ukázalo, že k požáru došlo právě kvůli tomu, že byla namol opilá, nikoli že jen usnula, rozhodla se moje žena donutit ji, aby šla na léčení. Nejdříve protestovala, zlobila se, a dokonce vyhrožovala. Ale nakonec usoudila, že potřebuje odbornou pomoc.

A to vše jen díky tomu, že se k nám nastěhovala, ačkoli jsem byl zpočátku proti tomu. Teď jsem rád, že se tak stalo. Pomohli jsme jí problém odhalit a začít ho řešit.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články