Marta (39): Při třídění odpadu jsem objevila partnerovo tajemství. Tuhle zradu mu neodpustím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena tridi odpad
Zdroj: Shutterstock

Několikrát jsem mu kladla na srdce, aby třídil odpad. Neposlechl mě a jednoho dne se mu to stalo osudným. Nedal si pozor a já ho odhalila. A to, co jsem o svém partnerovi zjistila, by si za rámeček rozhodně nedal.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

To zjištění mě nejdříve rozčílilo. Viděla jsem rudě a měla hrozný vztek. Později ale vztek vystřídalo zklamání. Jak mi to přítel mohl udělat? Něco jsme si přece slíbili…

Byl to jeho velký nešvar

Už když jsme se poznali, měl s alkoholem problémy. Netvrdila bych o něm, že byl přímo alkoholik, ale když už začal pít, nedokázal rozpoznat svoje limity.

Často se tak stávalo, že to s pitím přehnal. Několikrát mi ho domů přivedli jeho kamarádi opilého pod obraz. Sotva stál na nohou.

Přísahal mi, že toho nechal

Nedokázala bych spočítat, kolikrát jsme se na tohle téma pohádali. Dokonce jsem mu hrozila rozchodem, pokud se alkoholu nevzdá.

Nejdříve to vypadalo, že nad ním alkoholový démon vyhrál, ale nakonec mi přísahal, že s pitím přestal. Dokonce udělal i takové gesto, že veškerý alkohol, který jsme doma měli, přímo přede mnou vylil do umyvadla.

Držel se statečně týden, dva, a nakonec z toho bylo několik měsíců, kdy skálopevně tvrdil, že neměl ani kapičku alkoholu. A já neměla důvod mu nevěřit.

Kdyby mě poslechl, nepřišla bych na to

Další nešvar mého partnera byla neochota třídit odpad. Doma neřešil, kam co hází. A když jsem ho poslala s odpadem ke kontejnerům, nasypal všechno do prvního, který potkal.

Na sídlišti, kde je spousta všímavých sousedek, si tohle dovolit nemůžete. Hned jsme se dostali do řečí, jedna z aktivních sousedek dokonce vyhrožovala, že nás udá.

Tak jsem si třídění odpadu vzala na starost. Doma jsem na přítele naléhala, aby třídil, ale bylo to marné. Nakonec se právě jeho neochota postarala o to, že jsem odhalila jeho tajemství.

Vztek vystřídalo zklamání

Když jsem z koše vyndávala už několikátou plechovku od piva, měla jsem hrozný vztek. Viděla jsem rudě, když jsem mezi odpadem našla i lahev od alkoholu.

Následně vztek vystřídalo zklamání. Jak mi to mohl udělat? Jak dlouho už mě podváděl s pitím, když donedávna měl odpad na starost on?

Kdyby dal na má slova, nepřišla bych na to. Takhle se prozradil sám. Brala jsem to jako zradu, kterou jsem mu nedokázala odpustit.

Příteli jsem dala nůž na krk. Byla to poslední šance, kterou jsem mu byla ochotna dát. Nyní podstupuje léčení a vypadá to, že zatím své slovo, které mi pod výhrůžkou rozchodu dal, dodržuje. Doufám, že už mě znovu nezklame.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články