Marek (52): Zamiloval jsem se do mladé dívky, které nestačím. Jsem na pokraji sil, ale nechci o ni přijít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 50
Zdroj: 123RF.COM

Ztratil hlavu kvůli podstatně mladší dívce, pro kterou dokonce opustil manželku a riskoval vztah s dětmi. Vztah s pohlednou mladou přítelkyní mu zpočátku nalil novou sílu do žil, jenže všeho moc škodí. Marek nakonec musel sám sobě přiznat, že své přítelkyni zkrátka nestačí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jsou to necelé dva roky, kdy se Marek zamiloval do mladé kolegyně z práce. Jiskra tenkrát přeskočila oběma směry, dvojice si nejdříve začala tajný románek, ale po pár měsících Marek kvůli Ditě opustil ženu. To byl teprve začátek téhle jízdy.

Domácí rutina mě vehnala do náruče mladé ženy

Marek a jeho žena spolu byli krásných dvacet let. Po té době se však do manželství vkradla nuda a stereotyp. Domácí rutina nakonec Marka vehnala do náruče krásné Dity.

„Doma už to nebylo ono, žili jsme vedle sebe jako staří kamarádi,“ popisuje manželství Marek a dodává, že ke své ženě stále jisté city choval, ale už to nebyla láska jako trám.

Když k Markovi do práce nastoupila mladá žena na pozici recepční, ihned si získala jeho pozornost. Zpočátku se tomu bránil, ale pak sám sobě přiznal, že ho krásná Dita přitahuje.

Nejdříve jsme náš vztah tajili, poté jsem podal žádost o rozvod

„Dita je opravdu krásná, měl jsem štěstí, že jiskra přeskočila oběma směry,“ pokračuje ve vypravování Marek. „Začali jsme se tajně vídat a zpočátku se to snažili ututlat.

Po pár měsících si ale Marek uvědomil, že se do Dity zamiloval, a rozhodl se k vážnému kroku. Podal žádost o rozvod, ačkoli věděl, jakou lavinu událostí jeho počínání spustí.

„Manželka to nesla velmi těžce, bál jsem se také, co na to děti,“ píše Marek v e-mailu, který nám poslal. „Měl jsem však plnou hlavu Dity a rychle jsem si zakázal černé myšlenky,“ dodává.

Nejdříve mě vztah s mladou dívkou nabil energií. Nyní už mi síly dochází

Začátky vztahu Marek popisuje jako nový příval energie. Dita je mladší, má spoustu elánu a zpočátku jej předávala i Markovi.

„Neustále jsme něco podnikali, jezdili jsme na výlety, víkendové pobyty,“ píše nám Marek. „Snažil jsem se s Ditou udržet krok, chodil jsem s ní na večírky, často ponocoval až do rána,“ popisuje.

Nejdříve to bylo všechno super, ale postupem času začaly Markovi síly docházet. Nyní si je vědom, že mladé dívce nestačí, ale nechce o ni přijít.

Přítelkyni miluji a nerad bych ji ztratil

„Jsem si vědom toho, jak moc Ditu miluji, a vím, že i ona miluje mě,“ uvažuje Marek v e-mailu. „Stále více mě ale trápí, že s ní přestávám držet krok.“

Marek se v e-mailu přiznal, že si uvědomuje, že Ditu začíná v jistých ohledech brzdit. Bojí se proto, aby ho nepustila k vodě a nenašla si mladší náhradu.

„Bojím se dne, kdy mi Dita řekne, že vedle sebe chce někoho mladšího,“ zoufá si pisatel e-mailu. „Neumím si představit, že bych ji ztratil.“

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články