Karel (41): Neustálé přesčasy v práci si vybraly svou daň. Následky si ponesu do konce života

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz deprese
muz deprese

Snaha zajistit rodinu a dopřát dětem i manželce jistý životní standard, na který byli zvyklí, se Karlovi nakonec nevyplatila. V práci totiž trávil stále více času s vidinou pěkných výplat. Neměl přitom tušení, co se děje u něho doma.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když Karlova žena přišla o práci, finančně na tom rodina nebyla nejlépe. Karel se rozhodl vzít situaci do svých rukou a bral si v práci tolik přesčasů, kolik mu zaměstnavatel umožnil.

Ženu vyhodili z práce kvůli koronaviru

Když se Českem na jaře tohoto roku prohnala pandemie koronaviru, přišla manželka pana Karla nečekaně o práci. Po finanční stránce šel standard rodiny významně dolů.

„U ženy v práci se propouštělo, protože firma musela odříct hodně zakázek a tolik lidí nebylo potřeba,“ vysvětluje nám v e-mailu pan Karel.

Dále napsal, že bylo citelně znát, že rodinu najednou živí jen on, zatímco jeho manželka začala brát jen podporu.

Musel jsem se postarat o rodinu. Za každou cenu

„Nikdy jsme neměli na rozhazování, ale ze dvou platů jsme si celkem slušně žili,“ popisuje situaci Karel. „Když zbyl jen můj plat a manželčina směšná podpora, najednou jsme si museli utahovat opasky,“ dodává.

Karel nechtěl, aby se jeho žena nebo děti musely nějak omezovat. Proto sám sobě slíbil, že se o svoji rodinu postará, a to za každou cenu.

„Začal jsem si brát přesčasy, ačkoli to znamenalo, že nebudu skoro vůbec doma,“ dozvídáme se dále z Karlova e-mailu. „V práci jsem trávil celé dny, často jsem si bral i noční směny navíc.“

Neměl jsem tušení, co se doma děje. Myslel jsem si, že rodině pomáhám

Zatímco Karel chodil do práce, aby vydělal více peněz a mohl tak své rodině zajistit určitý životní standard, na který si zvykli, když vydělávali oba partneři, doma se děly pořádné věci. O nich ale Karel neměl ani tušení.

„Myslel jsem si, že rodině pomáhám. Sice jsem s nimi skoro nebyl, ale na penězích to začalo být znát,“ vysvětluje zoufalý Karel, který nečekaně zjistil, co se dělo doma, když byl tolik času pryč.

„Jednou jsem odešel do práce na noční směnu,“ vysvětluje. „Jenže v práci nešla elektřina, tak nadřízený poslal všechny domů. Když jsem se vrátil, našel jsem manželku s milencem,“ odhaluje.

Najednou mi došla slova. Manželka mi řekla, že je to moje vina

„Manželka byla v šoku, stejně tak i její milenec, který si rychle sbíral svoje svršky,“ popisuje Karel nešťastnou situaci a dodává, že mu najednou došla všechna slova.

„Žena na mě začala křičet, že je to moje vina, že jsem nebyl často doma,“ píše. „Udělala hysterickou scénu a všechno svedla na mě. Nakonec utekla ke své matce a toho večera se už domů nevrátila,“ dodává.

Karel se s nevěrou své ženy stále nevyrovnal. Sice se vrátila domů a před dětmi se tváří, že se nic neděje, ale oba dva si dobře uvědomují, že to s jejich manželstvím pořádně zamávalo. Karel přiznal, že nyní vůbec neví, co bude dál.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články