Marek (29): Nechal jsem se využívat a dělat si ze života peklo

od Nikola Jaroschová
5 minuty čtení
zezivotapeklo
Zdroj: 123RF.COM

Můj příběh se odehrál před sedmi lety, když mi moje nová přítelkyně obrátila celý život naruby a já jen čekal, až ta hrůza konečně skončí. Měla těžké dětství, tak jsem jí neustále omlouval a dával ji další šance. Můj pohár trpělivost jednou přetekl a já doufal, že jsem se ji jednou pro vždy zbavil.

S Nelou jsme se znali od našich společných přátel a čas od času si napsali. Nikdy o mě nejevila velký zájem, tak jsem to neřešil. Jednoho dne mi ale přišla neuvěřitelná zpráva: „Rodiče mě vyhodili z bytu, nemám kam jít, mám chuť se zabít“. Okamžitě jsem ji volal a za pár minut stála u mého domu se dvěma igelitkami. Bylo mi jí líto a chtěl jsem jí pomoci. To jsem ale netušil, jakou pijavici jsem si do života přivedl. Vzlykala a tvrdila, že ji rodiče přímo na její osmnácté narozeniny vykopli a že nemá kam jít. Za několik let jsem se dozvěděl, že jim ukradla peníze, a proto ji vyhodili z bytu.

Záchranná mise

Neměla dodělanou ani střední školu, a protože ji rodiče platili soukromou, sama si ji nemohla dovolit. Nabídl jsem ji dočasné ubytování na dvorku mých rodičů. Měli jsme tam starou unimobuňku, která byla plná náhradních dílů od motorky. Byla jí tam zima a všude lezli pavouci, tak jsem se rychle snažil vymyslet jinou variantu a poprosil svého kamaráda. Ten ji bez problémů k sobě na pár týdnů vzal.

Nový dům, nové šance

Zdroj: 123RF.COM

Já jsem mezitím za své vydělané peníze v zahraničí koupil starý dům, který jsem chtěl opravit a následně prodat za vyšší cenu. Pracoval jsem ve dne v noci, aby se měla Nela lépe a nemusela si dělat starosti, že skončí pod mostem. Do dvou měsíců byly základní věci na domě hotové a já ji přivítal s otevřenou náručí. Tajně jsem doufal, že mě začne mít ráda, ale nechtěl jsem na ni tlačit. Každý bydlel v jiném pokoji a potkávali jsme se jen v kuchyni. Nela nechodila do školy a ani nepracovala. Měla nemocná kolena a neušla více jak tři kilometry. Kvůli nedokončenému vzdělání nemohla najít práci a zároveň ani takovou, která by ji nezhoršovala zdraví. Co si ale budeme nalhávat. Kdo chce, ten si cestu vždycky najde a Nela nechtěla. Celé hodiny jen seděla na počítači a mobilu. Dokonce ani nevařila nebo uklízela.

Nečekaný zvrat

Zdroj: 123RF.COM

Po čtyřech měsících se mezi námi nic nezměnilo. Pořádali jsme kolaudační oslavu a pozvali na ní své přátelé. Jedna z jejich kamarádek se mi zalíbila. Jmenovala se Kristýna a neustále na mě mrkala. Šel jsem ven nadýchat se čerstvého vzduchu a v tu chvíli na mě Kristýna skočila a začala mě líbat. Nela to uviděla, zabouchla dveře a začala rozbíjet nádobí v kuchyni. Už tehdy mi mělo dojít, že je to psychopatka. Netušil jsem, co se děje a bylo mi to v tu chvíli jedno. S Kristýnou jsme strávili noc a já ji ráno zavezl domů. Vytočená Nela na mě čekala v kuchyni a začala hystericky brečet, že mě chce a bála se, že ji odmítnu. Po těch letech mi došlo, že to byla jasná lež, jelikož já ji chtěl už od první chvíle. Ona se jen strachovala, že přijde o střechu nad hlavou. Nicméně v mé naivní představě jsme od toho dne začali oficiálně randit.

Rutina v hlavní roli

Zdroj: 123RF.COM

Náš každý den vypadal téměř stejně. Já část dne pracoval na rekonstrukci domu a k tomu jsem ještě jezdil k mým rodičům starat se o hospodářství. Později jsem jel do posilovny a k večeru si vařil jídlo na celý den. A Nelin program? Stále stejný – budíček po poledni a jediná její starost byla televize a mobil. Neuvařila mi dokonce ani jediné jídlo během dne. Když jsem se po tolika letech zamyslel, nebylo na ní nic moc hezkého, a to především z hlediska jejich vlastností. Nebyla hodná, ani moc chytrá. Jediné, za co by se jí daly přičíst body byla její přehnaná starost o zvířata. Pořídila si několik koček a brala si další a další z útulků – nakonec jsme jich měli doma devatenáct! Stále jsme se hádali a ona nechtěla nikdy v ničem ustoupit. Neměl jsem už sílu nic řešit a dovoloval jsem jí všechno. Několikrát po mě vřískala, ať půjčím peníze její zadlužené rodině. To jsem naštěstí nikdy neudělal.

Nic společného

Neměl jsem s ní žádné radosti, kromě výletů, které jsem neustále vymýšlel. Rozhodl jsem se koupit si čtyřkolku a užívat si alespoň takto. Každý den jsem jezdil na ranní projížďky lesem. Jediné, co jsme spolu měli společného byla obliba ke kávě. Tu jsme si vařili několikrát za den. I přes to jsem ji miloval. Měl jsem pocit, že nemám na lepší a ona mi moc sebevědomí nedodávala. Neustále měla poznámky k mému vzhledu a zakazovala mi chodit do fitka, abych se tam nedíval po jiných.

Konec utrpení

Zdroj: 123RF.COM

Po necelých pěti letech si konečně našla práci jako prodavačka na místní benzínce. Vracela se pozdě v noci a najednou mívala dobrou náladu. Jednou usnula a zapípal ji mobil. Zjistil jsem, že mě za ten jeden týden v práci už stihnula podvést. Sice se mi k tomu nikdy nepřiznala, ale ve zprávách jsem se jasně dočetl „krásně líbáš“. Zuřil jsem, sbalil jsem jí věci a vyhodil ji před barák. Přijel si pro ni otec a mě začal ten nejlepší měsíc za posledních pět let. Navštěvovali mě kamarádi, hrál jsem hry na playstationu, jezdil na čtyřkolce a užíval si volnosti. Nebudu lhát střídal jsem jednu holku za druhou, abych se z toho rychle dostal.

Odpusť mi

Můj úžasný měsíc plný volnosti skončil v den, kdy mi ubrečená Nela zaklepala na dveře a prosila mě, ať ji vezmu zpátky. Namáhala se i s tím, sbalit si veškeré svoje věci a přijet i s nimi. Dokonce mi napsala milostný dopis, jak všeho moc lituje a miluje jen mě a chce se mnou mít děti. A já blbec? Věřil jsem jí a vzal ji zpět. Pár dní se to ve mně pralo, jestli jsem neudělal chybu. Netrvalo to ani dva měsíce a měl jsem jasnou odpověď!

Druhá práce

Zdroj: 123RF.COM

Nela tentokrát začala pracovat ve zverimexu, opět jako prodavačka a už za necelý měsíc si stihla nabalit dalšího chlapa. Ten byl dokonce o patnáct let starší než ona. Historie se opakovala – jezdila pozdě v noci domů, chovala se jinak a neustále si něco psala na mobilu. Zase jsem zjistil, že mě podvádí. Psala si s ním několik dní, a dokonce u něj i přespávala, i když mi tvrdila, že spí u své kamarádky. Do toho všeho jsem zjistil, že si dokonce jezdí autem svého nového amanta a parkuje s ním vedle mého domu. Vypukla hádka a začala se balit, za pár dní vypadla z mého života nadobro. Mezitím mi stihla ukrást notebook a nafukovací člun. Odvezla si zvířata a ostatní dala do útulku. Litoval jsem dne, kdy jsem ji bral velkoryse zpátky a myslel jsem, že se z toho nikdy nevzpamatuji. Za půl roku jsem poznal svého anděla, se kterým jsem teď nejšťastnější.

Karma je zdarma

A jak dopadla Nela? Hned měsíc po našem rozchodu otěhotněla a posléze porodila holku. Musela si přece nového chlapa pojistit. Ten se s ní už několikrát rozešel a zase se k ní vrátil kvůli dceři. Vím, jak trpíš, hodně štěstí s takovou holkou…

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články