Marcela (30): Už mě nebavilo, jak se mnou přítel zacházel. Při jedné z hádek mi řekl něco, co mě ponížilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena prtel
Zdroj: Shutterstock

Od začátku našeho vztahu se nedalo říct, že by se ke mně Robin choval jako k princezně. Přičítala jsem to jeho povaze, on už byl zkrátka takový. Já vlastně ani neočekávala, že by se mnou měl zacházet v rukavičkách.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Postupem času mi ale začalo čím dál více vadit, jak se mnou jedná. Kolikrát jsem si totiž nepřipadala ani jako jeho přítelkyně, ale spíše jako nějaká známá. A mnohdy bohužel ani to ne.

Svoji nespokojenost jsem dlouho tajila

Několik prvních měsíců jsem byla až po uši zamilovaná a Robinovi jsem hodně věcí odpouštěla. Často jsem přehlížela věci, o kterých už teď zpětně vím, že jsem je rozhodně přehlížet neměla. Jenže jsem byla zamilovaná a slepá.

Ačkoli jsem po nějaké době přestala být v našem vztahu spokojená, svoji nespokojenost jsem tajila. Nedávala jsem najevo, jak mi Robinovo chování vůči mně kolikrát přijde smutné. Neměl tak šanci si ničeho všimnout, bohužel si ani neuvědomil, že by něco dělal špatně.

Necítila jsem se jako jeho přítelkyně

Byly chvíle, kdy jsem si pohrávala s myšlenkou, jestli mě Robin vůbec vnímá jako svoji rovnocennou partnerku. Sice jsme tvořili pár, ale já měla čím dál častěji pocit, že mezi námi nefunguje úcta vůči tomu druhému. Z mé strany ano, z té jeho bohužel ne.

Nepřipadala jsem si kolikrát jako jeho přítelkyně, spíše jako nějaká známá, a mnohdy dokonce ani to ne. Často jsem měla pocit, že mě vnímá spíše jako někoho, koho má doma na úklid, na praní nebo na vaření.

Jeho slova mě zasáhla

Situace se v podobném duchu táhla několik měsíců a já cítila, že jednoho dne už to nevydržím a Robina se zeptám, jak to se mnou vlastně má. Prostě jsem chtěla vědět, na čem v našem vztahu jsem. Už mě nebavila ta nejistota, a především jeho chování vůči mně.

Snažila jsem se to řešit v klidu, ale svými otázkami jsem se Robina dotkla natolik, že se mezi námi strhla hádka. Během ní mi řekl mnoho ošklivého, jedna věc mě bolestivě zasáhla přímo do srdce. Něco takového jsem v žádném případě nečekala.

Rázem jsem pochopila, jak to v našem vztahu bylo

Jestli jsem měla několik posledních měsíců pocit, že mě Roben nevnímá jako svoji rovnocennou partnerku, rozhodně jsem nebyla daleko od pravdy. To, co mi řekl, totiž mé pocity dokonale potvrdilo.

V zápalu hádky a ostrých slov mi řekl, že jsem jeho služka. Že ženy nevnímá jinak než jako prostředek k tomu, aby bylo doma uklizeno, navařeno a aby si měl s kým užít, kdykoli na to bude mít chuť. Tahle informace mi vyrazila dech.

Vzápětí mi došlo, že tomu bylo takhle celou tu dobu. Já možná byla zamilovaná, ale Robin mě celou tu dobu vnímal jen jako svoji služku. Když jsem si tohle naplno uvědomila, cítila jsem se neskutečně poníženě. Měla jsem pocit, že mě nechutně využíval. Vztah jsem ukončila, nemohla jsem se na toho člověka ani podívat. Ještě nikdy v životě mi nikdo takhle neublížil.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články