Filip (45): Přistihl jsem šéfa s uklízečkou. Chtěl jsem toho využít, ale situace se otočila proti mně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz pristizeni
Zdroj: Shutterstock

Zůstal jsem v práci o něco déle a byl svědkem něčeho, co asi nikdy nedostanu z hlavy. Měl jsem za to, že jsem toho dne zůstal v celé firmě sám, vyjma uklízečky, pro kterou směna teprve začínala. Záhy jsem se ale přesvědčil o tom, že nejsem jediný, kdo zůstal v práci déle.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Před odchodem domů jsem si ještě odskočil na toaletu. Až velmi pozdě mi došlo, čeho jsem to svědkem, a nestihl jsem zareagovat tak rychle, jak bych si přál. Ten obrázek, který se mi naskytl, budu mít před očima ještě dlouho.

Tyhle dva bych spolu rozhodně nečekal

Otevřel jsem jedny ze dvou dveří na toaletě a spatřil tam šéfa s uklízečkou. V první chvíli mi nedošlo, co se děje. Tomu také odpovídala moje zpomalená reakce. Až v okamžiku, kdy na mě přistižená dvojice začala hulákat, abych okamžitě vypadl, mi vlastně docvaklo, oč jde.

Na nic jsem nečekal a během chvíle opustil pracoviště. Vypálil jsem z firmy tak rychle, že jsem si tam nechal mobilní telefon. Došlo mi to vzápětí, ale už jsem neměl chuť se tam vracet. Cestou domů jsem přemítal, co jsem vlastně viděl.

Chtěl jsem to využít ve svůj prospěch

Přistihl jsem šéfa s uklízečkou. Chápejte, šéf si o sobě hodně myslí, je to takový ten typický namyšlený frajírek, pro kterého vy nejste vůbec nic. A naše uklízečka? Nic proti tomuto povolání, ale zrovna ona je ten typ ženy, která o sebe příliš nedbá, a na ulici byste si ji nevšimli.

Pak mi došlo, že bych to, co se stalo, mohl využít ve svůj vlastní prospěch. Už nějakou dobu jsem se před šéfem nenápadně zmiňoval, že bych si po tolika letech poctivé práce zasloužil přidat. On ale všechny moje pokusy vždycky smetl ze stolu.

Nyní jsem měl v ruce páku. Věděl jsem, že mám eso v rukávu. Provařená nevěra by šéfovi určitě zavařila. Proto jsem se rozhodl, že budu kout železo, dokud je žhavé.

Chvíli to vypadalo, že se můj plán povede

Na nic jsem nečekal a hned následující den si to zamířil přímo k šéfovi. Když mě uviděl, zatvářil se všelijak, ale neřekl jediného slova. Poté jsem mu sdělil, co po něm žádám.

Řekl jsem mu, že pokud nechce, aby se o nevěře dozvěděla jeho manželka, měl by mi přidat. Nezapomněl jsem se zmínit o tom, že jsem zvýšení platu chtěl už několikrát, ale on to pokaždé smetl ze stolu.

Jen kýval hlavou a řekl, že se o to postará. Chvíli to vypadalo, že se to povede a já skutečně dostanu přidáno. Když jsem se toho dne vrátil domů, informoval jsem manželku o tom, že už brzy dostanu přidáno.

Otočilo se to proti mně

Naivně jsem si myslel, že mám šéfa v hrsti. Opak byl ale pravdou. Chtěl jsem toho využít, ale situace se otočila proti mně. Teď už vím, že jsem měl mlčet. Kdybych to byl udělal, mohl jsem dál mít práci, která mi šla a kterou jsem měl rád.

Místo zvýšení platu na mě čekala výpověď. Stálo tam něco o hrubém porušení pracovní kázně, šéf ani neměl tolik odvahy, aby mi výpověď předal sám, poslal ji po personalistce. Myslel jsem si, že z toho vytěžím něco pro sebe. Místo toho jsem to já, kdo ostrouhal.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články