Marcel (39): Tchyně se u nás zdržela příliš dlouho. Odehnal jsem ji, a ona mi ještě děkovala

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
velmi stastny muz
Zdroj: Shutterstock

Když mi manželka oznámila, že se k nám na několik dní chystá její maminka, radost jsem z toho neměl. Nakonec se zdržela až příliš dlouho a já musel najít způsob, jak svoji tchyni odehnat. Udělal jsem to tak šikovně, že mi za to ještě poděkovala!

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Mělo to být jen pár dní, ale nakonec se z toho vyklubala doba delší než tři týdny. Přítomnost tchyně u nás doma mi začínala vadit. Naštěstí jsem přišel na to, jak se nežádoucí návštěvy zbavit.

Zdrží se jen pár dní…

Ze zprávy o příjezdu tchyně neměl Marcel ani trochu radost. S maminkou své ženy Terezy sice dokázal vycházet, ale žít s ní pod jednou střechou? To bylo něco úplně jiného než návštěva jednou týdně v sobotu na oběd.

„Manželka mi slibovala, že to bude jen na pár dní,“ píše Marcel. „Tchyni měli doma opravovat kuchyni, její byt se stal na několik dní neobyvatelným a byla přece samozřejmost, že půjde na krátký čas k nám,“ vysvětluje manželčino počínání.

Týden a pak další

Z původně několika dní se ale stal týden a pak i druhý. Marcelovi začala přítomnost jeho tchyně vadit. Měla totiž své mouchy.

„Tchyně měla tendence se nám do všeho motat, dávala nám nevyžádané rady,“ stěžuje si Marcel. „Držel jsem se kvůli ženě, nestál jsem o problémy a hádky,“ dodává.

Přesto se to v něm pralo. Tchyně se očividně k návratu domů neměla. U dcery a její rodiny se jí očividně zalíbilo natolik, že svůj pobyt prodlužovala.

Musel jsem to udělat nenápadně

Marcel stále častěji přemýšlel, jak přimět svoji tchyni k návratu domů. Musel to ale udělat tak šikovně, aby ho manželka nepodezírala. Neodpustila by mu, kdyby jen naznačil, že jim maminka překáží.

„Pak jsem na to přišel, ale dalo mi to práci,“ netají se. „Velkou roli v mém plánu sehrály děti, které jsem sladkostmi uplatil, aby mi pomohly,“ přiznává Marcel.

Plán zněl jasně – dát babičce pořádně zabrat. Vnoučata sice milovala, ale měla také ráda svůj klid, a především měla zažité rituály, které dodržovala. Jako například sledování oblíbeného seriálu, kdy ji nikdo nesměl rušit.

Ještě mi děkovala!

Děti se nechaly nadchnout a babičce opravdu nedaly pokoj. Neustále s ní chtěly trávit čas, chtěly s ní hrát hry, povídat si, a to dokonce i v době, kdy zrovna běžel další díl jejího seriálu.

„Na tchyni bylo vidět, že začíná být z dětí unavená. Tehdy nastala moje chvíle, kdy jsem nenápadně prohodil, že by se už možná chtěla vrátit a zda nechce odvést,“ píše Marcel. „Nadšeně přikyvovala, a ještě mi děkovala, že ji i s věcmi ochotně odvezu k ní do bytu.“

Manželka na nic nepřišla a ani tchyně nepoznala, že to byl záměr. Děti tatínka neprozradily, dostaly za to sladkou odměnu a Marcel už si zase mohl užívat klid bez tchyně, která, jak doufá, hned tak nepřijede.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články