František (36): Nechtěla, abychom se vzali. Kvůli hrůzám, co nám teď provádí, byste ji vypudili i vy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zamyleny
Zdroj: Shutterstock

Na začátku vztahu s mojí budoucí ženou jsem netušil, jak se její matka vůči nám bude jednou chovat. Myslel jsem si, že jsou to jen klasická nedorozumění mezi mnou a tchyní.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nepřála nám už od začátku

„S Petrou se známe už od malička. Narodili jsme se na stejné vesnici a chodili spolu už do školky. Studia na vysoké škole jsme trávili každý v jiném městě a dlouho jsme se pak neviděli.“

František se s Petrou potkal po dlouhé době na vesnické zábavě, kde po několika letech zjistili, že se mají více než rádi. Začali společně trávit čas a později se zasnoubili.

„Problém nastal, když jsme naše zásnuby oznámili budoucí tchyni. Věděla, že se máme s Petrou rádi, ale nikdy nám nepřála nic dobrého. Nechápu ale dodnes proč. Nejsem žádný příživník, dokážu nás dobře zaopatřit,“ sdělil.

Málem nepřišla ani na svatbu

František s Petrou sdělili její matce, že jsou rozhodnutí se vzít. Ta prý jen vyvrátila oči a řekla jim, že jestli si myslí, že jim bude péct svatební koláčky, jsou na omylu.

„Petra z toho byla hodně špatná, po večerech mi plakala na rameni, protože takhle svoji matku vůbec nepoznávala.“

Když mělo dojít na samotnou svatbu, do poslední chvíle nikdo netušil, jestli se panímáma vůbec na veselce ukáže. „Nakonec přišla, ale bylo na ní vidět, jak celou svatbou pohrdá,“ dodal.

Po svatbě jsme neměli kam jít

„S mými rodiči jsem žil v bytovce v malém bytě. Tam jsme společně s manželkou bydlet nemohli. Hodně mě překvapilo, že nám tchyně nabídla možnost bydlet v horním patře jejího velkého rodinného domu.“

Nezbývalo jim než nabídku přijmout a postupně si šetřit na vlastní dům. Během půl roku se tchyně rozvedla s Petřiným otcem a její chování se změnilo.

Chce si z nás udělat otroky

„Začala ze sebe dělat hroznou chudinku, jak je na všechno sama. Nejdřív jsem to neřešil, ale moc dobře jsem chápal, proč se s ní tchán rozvedl, už to nemohl vydržet. Kolikrát jsme to probírali večer v garáži u slivovice.“

František se sebou nechal tchyní manipulovat a ta na něj kladla čím dál větší nároky. Tu kapal kohoutek, tady bylo potřeba zorat zahradu. Vozil ji na nákupy. Pořád něco.

„Manželku taky pořád něčím úkolovala. Často u ní musela uklízet, prát a její matka jen seděla a dívala se na televizi.“

Nejdřív to bral tak, že tchyni něco dluží za to, že u ní mohou bydlet, ale platili jí přece nájem a chtěli také mít svůj život. „Byl bych nejraději, aby šla do domova důchodců, ale to se asi nepodaří. Budeme muset zatím do podnájmu, protože tohle nejde vydržet,“ uzavřel.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články