Marcel (39): Partnerka v šuplíku vyhrabala něco, co neměly její oči nikdy spatřit. Prozradím vám, co to bylo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vazny
Zdroj: Shutterstock

Marcel měl v životě smůlu na ženy. Když už se zdálo, že by se konečně mohl usadit a založit rodinu, dostal od přítelkyně kopačky při žádosti o ruku. To ho zničilo natolik, že nebyl několik let schopný se vůbec zamilovat. Nakonec se přes to přece jen přenesl a začal žít s Vendulou, která mu pomohla se ze životního zklamání dostat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Připadal si na lásku starý

„Moje životní skóre bylo nevalné,“ vzpomíná Marcel a pokračuje: „Když jsem se zamiloval do Markéty, myslel jsem, že je to ta pravá. Po dlouhé řadě milostných neúspěchů se začalo blýskat na lepší časy,“ konstatuje.

Všechno ale mělo dopadnout jinak. Několik let vztahu chtěl Marcel zpečetit svatbou. Koupil zásnubní prstýnek a úplně obyčejně před Markétou poklekl. Její reakce ho však zklamala.

„Prakticky se mi vysmála,“ vzpomíná. Markéta se zatím nechtěla vázat, natož zakládat rodinu. „Uvědomil jsem si, že za velkou lásku jsem náš vztah považoval pouze já. Pro ni to bylo jen pohodlné soužití, které ji časem omrzelo,“ vzpomíná Marcel.

Nakonec se rozešli. „Byl jsem zoufalý. Bylo mi už hodně přes třicet a myslel jsem, že pořádný vztah už mě nečeká. Připadal jsem si starý,“ vysvětluje Marcel.

Zjevila se utěšitelka

„Vendula se objevila, jako by spadla z nebe,“ usmívá se Marcel. Zpočátku byli jen kamarádi, kteří se vzájemně podporovali. Nakonec jejich vztah přerostl v lásku.

„Dnes jsme spolu už tři roky a rozhodně bych neměnil,“ konstatuje Marcel, který přemýšlel, jestli se pokusí zopakovat žádost o ruku tentokrát s Vendulou. Jeho plány však překazila jedna nepříjemná událost.

Malá krabička na dně šuplíku

„Rozhodně jsem neměl v plánu žádat Vendulu o ruku s prstýnkem po Markétě,“ říká Marcel a pokračuje: „Teď to tak ale bohužel vypadá.“ Jeho přítelkyně totiž našla na dně jednoho šuplíku krabičku s prstýnkem určeným pro Markétu.

„V rozrušení jsem ho tenkrát schoval a zapomněl na něj,“ vysvětluje nešťastně Marcel. Jakmile ho Vendula objevila, vybuchla. Pochopila, že je druhá v pořadí, a nechápala, proč se její přítel prstýnku už dávno nezbavil.

„Nenechala si nic vysvětlit a nechtěla pochopit, že jsem to tenkrát prostě nechtěl řešit,“ smutní Marcel. Postupem času se Vendula se vším smířila, Marcela to ale stálo spoustu drobných dárků, kterými si opět získal její přízeň.

„Musel jsem do ní investovat,“ pomrkává. „Ale dělal jsem to dobrovolně. Prstýnku jsem se zbavil a Vendule nosím jedno příjemné třpytivé překvapení za druhým,“ říká Marcel, který sice z celé situace bez úhony nevyšel, přítelkyně jej však vzala na milost.

Autor: Kamila Mertlová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články