Manželé odmítli prodat dům homosexuálnímu páru. Pomyslní „hříšníci“ se po obdržení citací z Bible rozhodli zakročit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
homosexualove
Zdroj: Shutterstock

Když se homosexuální pár pokusil domluvit si prohlídku domu prostřednictvím internetových realitních makléřů, byli odmítnuti kvůli své orientaci. Reakce prodejců je rozhořčila a rozhodli se ji řešit. O problému informoval deník Daily Mail.

Hlavní postavy incidentu

Luke Whitehouse a jeho partner Lachlan Mantell zoufale toužili získat své vlastní bydlení poté, co byli během pandemie nuceni žít odděleně. Lachlan pobýval v Austrálii, Luke ve Velké Británii.

Stavitel Luke Main a jeho manželka, lékařská fyzička z univerzity v Cambridge Dr. Joanna Brunker, prodávali přes realitní kancelář svůj třílůžkový dvojdomek v Surrey v Anglii.

Požadovali za něj 650 000 liber, a když se jim ozvali zájemci, zprvu nic nenasvědčovalo tomu, že se stanou součástí ostře sledovaného prodeje.

Prodej vypadal nadějně

O koupi domu uvažovali již dlouho, ale tohle byl první dům, který si chtěli prohlédnout. Domluvili se na čase prohlídky a poté se prodejci zeptali, proč se rozhodli pro jejich dům a zda by jim mohli říci něco o svých momentálních životních poměrech.

Lachlan jim nadšeně odpověděl. Popsal své a partnerovo zaměstnání, sdělil, že pochází z Austrálie, a vyjádřil touhu usadit se v Anglii. Reakce majitelů ho však nepotěšila, ale nepříjemně šokovala.

Odmítnutí zdůvodnili Biblí

Main se omluvil, ale s odkazem na biblické učení prodej i samotnou prohlídku odmítl. On i jeho partnerka jsou totiž silně věřící a homosexualitu považují za hřích. Dále odeslal citace biblických pasáží pojednávající o „nepřirozené žádostivosti“, „Sodomě a Gomoře“ a „pomstě věčného ohně“.

Luke si nejprve myslel, že jde o špatný vtip. Když však zjistil, že svá slova myslí prodejci vážně, rozčílil se, zavolal své matce a křičel na ni, že homofobie stále existuje. Připadal si, jako by se ocitl v minulém století, kdy byla homosexualita zakázaná.

Názor organizací

Luke s přítelem celou záležitost nahlásili realitním makléřům. Ti chování Maina odsoudili se slovy, že je proti jejich názorům a hodnotám. Rozhodli se ukončit prodej nemovitosti a prodejci vrátit poplatek. S takovým jednáním prý realitní kancelář Purplebricks nechce mít nic společného.

Stonewall, britská LGBT lidskoprávní organizace, se k situaci také vyjádřila. Prohlášení přináší i zmíněný server: „Gayové by měli mít možnost pronajmout nebo koupit nemovitost, kdekoli se rozhodnou, a neměli by se obávat, že s nimi bude zacházeno odlišně kvůli tomu, koho milují.“

Konzervativní manželé

Když se novináři snažili získat názor na aféru od pana Maina, reagoval, že bude muset záležitost projednat se svou manželkou, ale dodal, že se v žádném případě za svá slova nestydí.

Paní Brunker a pan Main vyjádřili své názory na vztahy mezi homosexuály již dříve a oba v roce 2019 napsali výboru Sněmovny lordů své názory na to, jak by se toto téma mělo řešit ve školní vztahové výchově.

Zejména jim připadalo nepřijatelné nutit děti ve věku 4 až 11 let, aby se učily o netradičních rodinách, vztazích a sexuální identitě. Přinejmenším by rodiče měli mít právo odhlásit své děti z této vztahové výchovy.

Zdroj: Dailymail, Pinknews
Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články