Britská rodina žila 12 let pod nadvládou poltergeista. Hlavní svědkyně po letech promluvila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Poltergeist
Zdroj: Profimedia

Shirley Hitchingsová se rozhodla po 65 letech mlčení vyjít na veřejnost s děsivým příběhem. Prababička, které je dnes přes 80 let, se vrátila do období svého dospívání a popsala řádění Donalda. Donald ale nebyl její přítel ani bratr, ale poltergeist.

Dům na ulici Wycliffe Road v Battersea v jižním Londýně byl dlouhých 12 let, v letech 1956 až 1968, obydlím nejen pro rodinu Hitchingsových, ale také pro nikým nezvaného ducha. A jak je u poltergeistů zvykem, dával Donald svoji přítomnost rázně najevo.

Klíč odnikud

Dospívající Shirley Hitchingsová začala ten den jako každý jiný. Ustlala si postel, sešla do přízemí na snídani, umyla se a oblékla. Když se vrátila do svého pokoje, ležel na jejím polštáři zdobený stříbrný klíč.

Nikdo z rodiny klíč nepoznával a ani zkoušení zámků vysvětlení nepřineslo. Klíč nikam nepasoval, ale s jeho objevením vstoupilo do domu ještě něco.

Záhadné zvuky

Dle deníku The Sun bylo kolem půlnoci téhož dne, když Shirley, její rodiče Wallyho a Kitty, bratra Johna a babičku Ethel probudilo hlasité bouchání. Zdálo se, že zvuk vychází ze stropu a stěn.

Sousedi byli stejně jako Hitchingsovi značně znepokojeni a šli rodině vynadat, ať přestanou s tím rámusem. Postižená rodina v zoufalství zavolala policii.

Když je druhý den ráno navštívil policista, zvuky ustaly. Otec Shirley jménem Wally mu marně vysvětloval důvod zavolání. Policista se zasmál a s pohrdavými slovy zase odešel. Zvuky se objevily i další noci, přidalo se klepání a vypadalo to, že se jejich původce soustředí hlavně na Shirley.

Strach a nejistota

Ke zvukům se připojily pohybující se předměty, shozené hodiny, létající židle a pochodující pantofle. Jednou v noci něco strhlo ze Shirley přikrývku a hodilo dívku na podlahu.

Poltergeist Shirley Hitchings

Zdroj: Profimedia

Ostatní členové rodiny začali Shirley obviňovat ze lží a z toho, že zvuky vytváří sama, aby na sebe strhla pozornost. Dívka, známá svou pravdomluvností, však obvinění odmítla a rodina jí věřila.

Marné vymítání

Podle babičky Ethel byl Donald, jak poltergeista nazvali, ďáblem. Polila dívku proto svěcenou vodou a zvedla velký ozdobný kříž. Svým konáním Donalda rozčílila, odhodil krucifix a roztrhal záclony. Také další vymítací pokus se nezdařil.

Na webu Daily Mail je uvedeno, že po přečtení novinových zpráv se v domě objevil lovec duchů Harold Chibbett, aby nabídl rodině své služby. V té době byl Chibbett respektovanou postavou, přátelil se se sirem Arthurem Conanem Doylem, Arthurem Charlesem Clarkem a kouzelníkem Aleisterem Crowleym.

Snažil se komunikovat s Donaldem pomocí karet s písmeny abecedy. Ty však Donald pouze rozházel. Nakonec ho Chibbett přiměl používat psací pero. Kromě vzkazu „Shirley, přicházím“ používal přízrak psanou komunikaci ke komandování členů rodiny. Pokud ho někdo neposlechl, byl potrestán.

Donald členem rodiny

Během let si rodina na Donalda zvykla, a Shirley dokonce tvrdí, že ho přijali jako člena rodiny. V roce 1968 se Donald odmlčel. Dívčiným rodičům jen zanechal vzkaz, že rodinu opouští v míru. Ale tajemný klíč se už nikdy nenašel. Dům, ve kterém strašilo, už neexistuje. Koncem 60. let byl zbořen.

Mylondon.news informuje dále o tom, že tato zkušenost Shirley natolik zasáhla, že napsala o svých zážitcích knihu s názvem „The Poltergeist Prince of London“.

Zdroj: thesun.co.uk, mylondon.news, dailymail.co.uk
Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články