Magda (48): Dcera mě požádala o něco závažného a já svolila. Možná pro to nebudete mít pochopení

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena tehotenstvi
Zdroj: Shutterstock

Magdu a její dceru Hanku pojí mnoho věcí. Když je opustil Magdin nyní již bývalý manžel, byly Hance jen čtyři roky. Životem se tak prodíraly jen ony dvě a to je hodně sblížilo. Nyní, když je Magda znovu vdaná a její dospělá dcera Hana už žije svůj život, je pojí ještě další věc, pro kterou ale jejich okolí nemá mnoho pochopení.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Magda nám poslala e-mail, ve kterém popsala, že vychovat dceru sama nebylo snadné. Nelituje ale ani jednoho dne, kdy musela mít dvě zaměstnání a kolikrát neměla z čeho pořádně uvařit. Na její vztah s dcerou to mělo úžasný vliv a nyní si jsou velmi blízké.

Nechal mě v tom samotnou

Manžel mě a dceru opustil v době, kdy byly Hance čtyři roky. Nechal mě v tom samotnou, našel si mladší milenku, a s tou dokonce čekal rodinu.

Začátky byly šílené. Vyhodil mě z bytu, skončila jsem u rodičů, kde ale společné soužití nedělalo dobrotu. Ba spíše naopak.

Když jsem se pokusila postavit na vlastní nohy, musela jsem mít dvě práce, abych nás zvládla uživit. Peněz jsme neměli na rozdávání a kolikrát jsem s pláčem hleděla do prázdné lednice.

Dcera je mým nejbližším člověkem

Dceru Hanku jsem vychovala dobře, jsem na ni pyšná. Už ve čtrnácti letech si našla první brigádu. Peníze z ní si nenechala pro sebe, naopak mi přispívala.

Neměla se mnou jednoduchý život, ačkoli jsem dělala maximum. Ale utužilo to náš vztah. Dcera je pro mě nejbližší člověk a pevně věřím, že ona mě vnímá stejně.

Stanu se babičkou. A to není všechno!

Před čtyřmi lety jsem se podruhé vdala. Do života mi vstoupil úžasný muž, který snáší moje nálady i to, že jsem někdy nesnesitelná.

I dcera už žije svým životem. Má milého manžela, svého zetě Pavla mám moc ráda. Před nedávnem mi oznámili, že budu babičkou. Měla jsem hroznou radost!

To ale není všechno. Asi dva týdny poté, co se mi mladí svěřili, že čekají rodinu, jsem zjistila, že i já s manželem Lukášem čekáme dítě. Stanu se nejen babičkou, ale podruhé i matkou!

Okolí pro nás nemá pochopení. Odsuzují nás

S dcerou toho máme hodně společného, vždycky jsme měli. Nyní nás pojí i další společná věc, pro kterou ale naše okolí nemá mnoho pochopení.

Ba naopak. Odsuzují nás. Dokonce jsem si od jedné sousedky, které nic neunikne a do všeho strká nos, vyslechla, že jsme to udělaly naschvál a že je to zvrácené.

Jenže to byla náhoda. Rozhodně jsem neplánovala, že se ve svých letech stanu znovu maminkou. Ať si ale okolí říká, co chce. Dcera má termín porodu v polovině července a já jen o pár dní po ní. Těším se, až se stanu babičkou, a nebojím se ani role mámy. Je to přece náš život a nikomu do něho nic není.

Autor: Natálie Kabourková

Související články