Magda (43): Po rozvodu chtěla dcera bydlet u otce. Před časem se vrátila, ale nechce mi říci, co se stalo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena otec
Zdroj: Shutterstock

Manželova touha po rozvodu pro mě byla obrovskou ránou. Nečekala jsem, že by naše manželství mělo skončit, natož pak, že se hned vytasí s rozvodovými papíry. Nezbylo mi ale nic jiného než s rozvodem souhlasit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Aby toho nebylo málo, krátce po rozvodu přišla další velká rána. Naše dospívající dcera Lída se totiž rozhodla, že chce bydlet u svého otce. Oznámila mi to jako hotovou věc.

Připadala jsem si jako ten nejhorší člověk na světě

Najednou jsem se ocitla úplně sama v prázdném bytě. Manžel si našel vlastní bydlení ještě před rozvodem a dcera se k němu nastěhovala jen týden poté, co nás soud oficiálně rozvedl.

Když jsem tak po večerech seděla v prázdném obýváku a smutek zaháněla lahví vína, připadala jsem si jako ten nejhorší člověk na světě. Manžel mě opustil a dcera mě v tom nechala. Přemýšlela jsem, co jsem udělala špatně.

Poprosila mě, jestli by se nemohla vrátit

Trvalo mi dlouho, než jsem se smířila s faktem, že dcera dala přednost otci přede mnou. Nikdy jsem se jí neptala, co ji k tomuto rozhodnutí vedlo. Nebudu ale lhát, že mi svým odchodem neublížila.

O to více mě překvapilo, když se jen tři měsíce po svém odstěhování rozhodla vrátit. Jednoho odpoledne za mnou přišla s prosbou, jestli by zase mohla bydlet u mě. Neměla jsem s tím samozřejmě vůbec žádný problém. Zároveň jsem ale chtěla vědět, co se stalo.

Dcera kolem toho mlží

Je to necelý měsíc, co mám dceru zase zpátky. Od té doby mi přijde taková jiná, jako by se tam snad stalo něco, co ji změnilo. I když jsem se několikrát ptala a pokoušela se zjistit, jestli se mezi ní a tátou něco nepřihodilo, nikdy mi nic neřekla.

Kolem pobytu u táty, kde strávila jen tři měsíce, dcera hrozně mlží. Kdykoli se na tohle téma snažím zavést rozhovor, buď odpovídá neurčitě, nebo téma převede jinam. Cítím se kvůli tomu špatně. Ráda bych věděla, co se přihodilo a co dceru donutilo své rozhodnutí změnit. Něco se rozhodně muselo stát.

Mám tušení, ale nevím, zda je správné

Manžel se ani v nejmenším netajil tím, že si už pár týdnů po našem rozvodu k sobě do bytu nastěhoval svoji novou přítelkyni. Sice mi to ublížilo, ale rozhodla jsem se, že mu neudělám tu radost a nedám na sobě znát, jak moc mě tím ranil.

Po dceřině návratu ke mně si ale myslím, že za její změnou názoru stojí právě manželova nová partnerka. Mám takové tušení, že se mezi ní a mojí dcerou něco stalo. Nejsem si ale jistá, jestli je to pravda, a dcery se ptát nechci.

Mohla bych se zeptat svého muže, ale je mi jasné, že by se mi vysmál a stál by na straně své nové partnerky. Velmi mě ale tíží představa, že někdo ublížil mému dítěti a já s tím nemohu vůbec nic udělat. Třeba se jednoho dne přece jen dozvím pravdu a zjistím, jak to bylo.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články