Filip (27): Přítelkyně mě představila rodičům. Po večeři mi její sestra řekla něco, co teď nemůžu dostat z hlavy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz pritelkyne
Zdroj: Shutterstock

Když mi přítelkyně řekla, že by mě ráda představila rodičům, byl jsem z toho značně nervózní. Chodili jsme spolu teprve tři měsíce a já nepředpokládal, že mě po tak krátké době bude chtít seznamovat s rodinou.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Ačkoli jsem se seznámení s rodiči bál, dopadlo to nakonec mnohem lépe, než jsem čekal. Měl bych z toho vlastně docela dobrý pocit, kdyby mi sestra mé přítelkyně neřekla něco, co od té chvíle nemůžu dostat z hlavy.

Bál jsem se zbytečně

Neznám nikoho, kdo by nebyl ze seznámení s rodiči nervózní. Už jsem to za svůj život párkrát zažil a vždycky mě polévalo horko nebo se mi nervózně klepala kolena. U Katky tomu nebylo jinak.

Toho dne jsem měl žaludek jako na vodě. Z vyprávění jsem věděl, že jsou Katčini rodiče učitelé, o to více jsem se setkání s nimi obával. Nakonec se ale ukázalo, že to bylo zbytečné.

Padli jsme si do oka

Katčini rodiče mě přijali prakticky hned, když jsem se společně s jejich dcerou objevil mezi dveřmi. Ani jsem nečekal tak přátelské uvítání. Večeře probíhala v opravdu přátelském duchu.

Samotného mě překvapilo, že jsem si měl s Katčiným tatínkem o čem povídat. Záhy jsme totiž zjistili, že oba dva fandíme stejnému fotbalovému klubu, a to nás o to více spojilo. Naše debata se tak stočila právě k tomuto sportu.

Seznámil jsem se i s Katčinou sestrou

Během večeře do domu rodičů mé přítelkyně dorazila také její sestra. Byl jsem si jistý, že ji vidím prvně v životě. Přesto se mi ale zdálo, že se na mě od začátku dívá tak zvláštně. Nedalo se to přehlédnout.

Během večera, když jsme s Katkou dostali příležitost být alespoň na pár minut sami, jsem se jí svěřil, že mám ze seznámení s jejími rodiči opravdu dobrý pocit. Ona potvrdila, že to všechno dopadlo naprosto ukázkově a má radost, že jsem si s jejími rodiči sedl.

Vzala si mě stranou

V té chvíli jsem ještě netušil, co bude následovat. Katčina sestra, o které jsem měl do té chvíle stále pocit, že jsme se nikdy předtím neviděli, si mě v jednu chvíli vzala stranou. Poté mi řekla něco, na co od té doby nemůžu přestat myslet.

Tvrdila mi, že jsme spolu asi před dvěma lety spali. Taková informace pro mě byla naprostý šok, vůbec jsem si to nepamatoval. Připomněla mi, že to bylo na jedné akci, která se ve městě konala, a že jsme si to spolu užili v kukuřičném poli. V té chvíli jako by se mi zastavilo srdce.

Nemůžu to dostat z hlavy

Jestli jsem si do toho okamžiku Zuzanu nepamatoval, tak po její zmínce o kukuřičném poli jsem si okamžitě vzpomněl. Opravdu jsem pár let dozadu s nějakou dívkou v tom poli skončil a rozhodně to mezi námi nezůstalo jen u líbání. Já si vzpomněl, že jsem jí tenkrát slíbil, že jí zavolám, ale už nikdy jsem se neozval.

Od našeho rozhovoru nemůžu tuhle vzpomínku dostat z hlavy. Vím, že se to stalo dávno předtím, než jsem poznal Katku, a že to vlastně nic neznamená. Přesto mám ale divný pocit, kterého se nedokážu zbavit. Cítím se, jako bych Katku podváděl, a kdykoliv mám být v přítomnosti Zuzany, je mi to nepříjemné.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články