Bedřich (34): Manželka začala být posedlá jednou hodně netradiční věcí, pro kterou nemám pochopení. Tohle by se vám taky nelíbilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz posedlost
Zdroj: Shutterstock

Nikdy jsem nepochopil, proč lidi dělají takový humbuk kolem sociálních sítí. Já osobně jsem tomu nikdy nepřišel na chuť a neměl jsem potřebu zakládat si účty na deseti různých platformách jen proto, abych měl přehled, co dělají ostatní.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Zato moje žena je pravý opak. Je tím typem člověka, který musí být přihlášený snad úplně všude. Měl jsem pocit, že těm sociálním sítím propadla. A moje obavy se potvrdily, když začala dělat něco hodně divného.

Šlo to mimo mě

Sociální sítě všeho druhu jdou a vždycky šly mimo mě. Kolikrát jsem si vyslechl nechápavou poznámku, proč jako nemám třeba Facebook a podobně. Nemám a k životu to nepotřebuji.

Manželka je pravý opak. Ačkoli to nechápu, nikdy jsem jí v tom nebránil. Když chce tyhle záležitosti používat, ať si je používá. Mně bohatě stačí, že mě do toho netahá a nikde nezveřejňuje moje fotky.

Nad jejím chováním jsem se musel kolikrát pousmát

Byly chvíle, kdy jsem neměl daleko k výbuchu smíchu. Například když manželka čančala svoji snídani jen proto, aby ji mohla vyfotit a postnout na Instagramu.

Nechápal jsem to. Proč má někdo potřebu fotit si jídlo a cpát ostatním, co zrovna ten den snídá? Kroutil jsem nad tím hlavou a ona se zlobila, že z ní mám legraci.

Pro její chování nemám pochopení

Poslední dobou jsem si začal všímat, že manželka začíná být těmi sociálními sítěmi skoro až posedlá. První věc, kterou ráno udělala, bylo zhlédnutí, co je kde nového.

Nejednou si nad telefonem povzdechla, že ta či ona to má doma tak krásné. Že tahle ženská má luxusní postavu. Že tenhle obývák je jako ze žurnálu.

Najednou se začala chovat divně. Záviděla lidem jejich život, který sdíleli na sítích, a začala předstírat, že i ona má takový luxus. Nechápal jsem to.

Vytváří iluzi, která není založena na pravdě

Nejde si nevšimnout, že moje žena tráví na sítích hodně času, a co je podle mě ještě horší – hraje si tam na něco, co není pravda. Kdybyste se podívali na její profil, nabyli byste dojmu, že každý den máme brunch, doma věčně naklizeno, dokonale čisto.

Já ale vím, že jsou to jen fotky. Když se jde manželka vyfotit, uklidí vždycky jen ten prostor, který je vidět na fotce.

Když jí něco řeknu, urazí se

Snažil jsem se manželku upozornit, že už to docela přehání. Stydí se snad za to, jak žijeme? Nemám pocit, že bychom nějak strádali. Proč má potřebu hrát si na něco, co není pravda?

Když jí něco řeknu, buď se okamžitě urazí, nebo mi odpoví, že tomu nerozumím, tak ať se o to nestarám. A má pravdu. Nerozumím tomu, nechápu to a neschvaluji to. Jenže co s tím nadělám?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články