Lukáš (43): Bývalá manželka se nastěhovala k nám do domu. Bohužel ne za našimi dětmi, ale za sousedem

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zoufaly muz a zena
zoufaly muz a zena

Manželství s Denisou bylo krásné jen do chvíle, než začala mít problém s alkoholem. Aby měla na trochu toho vína, spadla navíc brzy i do hazardu. Chtěl jsem sebe a naše dvě děti tenkrát zachránit, proto jsem požádal o rozvod. Vzhledem k okolnostem byly děti svěřeny do péče mně.

Rozvedli jsme se před třemi lety. Žena tou dobou už byla závislá nejméně rok. Ačkoli neustále slibovala, že přestane, nakonec pětiletý Tadeáš a tříletá Lenka přišli o matku. Ihned po rozvodu údajně nastoupila na léčení, to jsem ale věděl jenom z doslechu. Já se kvůli sobě i dětem přestěhoval do jiného města.

Zdroj: 123RF.COM

Před půl rokem jsem se musel vystěhovat z bytu. Vrátil jsem se proto na starou adresu

Byt, který jsem ve městě vlastnil, jsem pronajímal a bydleli jsme v podnájmu jinde. Jenomže podnájem skončil, proto jsem se rozhodl, že se po dvou a půl letech vrátíme do města. Prvních pár týdnů jsem bývalou ženu nepotkal, nikoho jsem se na ni neptal, doufal jsem, že je třeba někde daleko. Nakonec jsem ji ale potkal na baru jednoho malého podniku. Kývla na mě a já si přisedl. Pila jenom vodu. Zapovídali jsme se a ona mi vyprávěla, jak se léčila, jak zvládá celou situaci a že jí děti chybí, ale neozvala se, protože se bála, že se zlobím a že by nepochodila.

Je pravda, že jsem naštvaný byl, když jsem ale pochopil, že mluví pravdu, řekl jsem jí, že bydlím opět na staré adrese, a že děti může kdykoli vidět, pokud opět nespadne do problémů. Jenomže se ukázalo, že jsem se v ní spletl.

Bydlíme ve stejném domě. Ona ale žije se sousedem, oba propadli alkoholu

Soused, který bydlí o patro výš, se nastěhoval do domu asi před třemi měsíci. Několik dní nato jsem potkal svoji bývalou ženu, když vycházela z jeho bytu. Brzy se z toho staly pravidelné návštěvy a po měsíci mi oznámila, že s ním bude bydlet. Problém je ovšem v tom, že děti nechápou, co se děje. Když potkají maminku střízlivou, ona je chce objímat a já se je snažím držet stranou. Jenomže nemohu dětem vysvětlit, že nemohou ani obejmout svoji matku.

Zdroj: 123RF.COM

Den nato ji ráno vítají s úsměvem, ale ona je po propité noci sotva pozná a křičí na ně, aby ji nechali na pokoji, že děti nikdy neměla ráda. Navíc mluví v opilosti dost ošklivě i o mně, zatímco když je střízlivá, pěje na mě ódy jen proto, abych ji nechal děti obejmout. Její nový přítel, se kterým žije, je stejný opilec jako ona. Často ho vídám potácet se i za denního světla v parku s lahví v ruce, po nocích nás navíc často budí jejich opilecký zpěv a už několikrát na ně byla zavolána policie.

Tadeáš s Lenkou nerozumí tomu, co se děje, a ptají se, jestli bude někdy maminka zase v pořádku. Rád bych jim řekl že ano. Místo toho jim ale raději slibuji, že se odstěhujeme někam blízko ZOO, aby mohli navštěvovat své oblíbené místo třeba každý den. Hledám nový byt. Tento prodám a do blízkosti své exmanželky se už nikdy nevrátím.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články