Patrik (35): Rozbil jsem manželství kvůli hloupé mužské sázce

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
muz 19
muz 19

Některé věci člověk nevysvětlí svému okolí. Jiné dokonce ani sám sobě. Opravdu nevím, co mě to tehdy napadlo se s kamarády tak hloupě vsadit. A už vůbec netuším, jak jsem později mohl splnit hloupý úkol, který mi zadali. Dnes si to mohu jenom vyčítat. Zničil jsem kamarádovi manželství a on se mnou už nikdy nepromluví.

Stalo se to před dvěma lety. Erik byl tehdy můj nejlepší kamarád. Byl čerstvě ženatý, s manželkou Monikou měl malou dceru. Zdálo se, že má všechno, po čem může toužit. A já mu to přál. Přesto jsem to hloupě zničil.

Opil jsem se s kamarády a vsadil si na konec fotbalového zápasu

Žil jsem sám. Proto jsem chodil na sportovní přenosy koukat do hospody, kde jsme se scházeli s přáteli. Obvykle jsme toho dost vypili a ten večer nebyl výjimkou. Kamarádi se mi smáli, že jsem pořád sám, a můj potenciální partnerský stav se tak stal tématem večera. Jeden z chlapů tehdy nadhodil, že Monika po mně vždycky tak hezky kouká, když náhodou přijde do hospody na panáka. Protestoval jsem sice, že má manžela, na druhou stranu jsem měl v podnapilém stavu tendenci brát to jako kompliment.

Fotbal se chýlil ke konci. I když můj favorit prohrával o gól, já stále křičel, že určitě vyhraje. Kamarádi mě proto vyburcovali k sázce. Prý pokud můj tým vyhraje, dají mi už s holkama pokoj. Ale pokud ne, tak bych měl využít toho, jak si mě Monika pořád vyhlíží. Souhlasil jsem.

Zdroj: 123RF.COM

Sázku jsem prohrál. Opilý jsem kolem půlnoci klepal u Moniky doma

Bydlí jenom několik minut od hospody. Kamarádi si asi mysleli, že se ploužím domů, když za mnou z legrace křičeli, abych nezapomněl na slib, co jsem jim dal. Já byl sice totálně na mol, přesto jsem si pamatoval, že Erik je na služební cestě a Monika bude doma sama. Zazvonil jsem u ní. Když viděla, v jakém jsem stavu, pustila mě dál. Dal jsem si sprchu, udělala mi šumivý vyprošťovák. Trochu jsem se vzpamatoval a došlo mi, jakou hloupost dělám. Chtěl jsem odejít, ale ona trvala na tom, abych se raději vyspal u ní, že na cestu prý nejsem v nejlepším stavu.

Když jsem střízlivěl, povídali jsme si. Slovo dalo slovo a ačkoli jsem byl napůl ovládaný alkoholem, Monika celou věc dělala dobrovolně. Ráno jsem se vedle ní probudil a připadal jsem si hrozně.

Zdroj: 123RF.COM

Všechno jsem řekl Erikovi. Nechal se rozvést a nemluví se mnou

Měl jsem špatné svědomí. Musel jsem nejlepšímu kamarádovi říct pravdu. Ten mi tehdy vrazil pěstí a řekl, že už mě nechce vidět. Monika se mnou také nemluví, ani se jí nedivím. Dokonce několik kamarádů z tehdejšího večera mi řeklo, že jsem hlupák a nechápu legraci.

Ačkoli to byl jejich nápad, nakonec se se mnou nebaví ani oni. Pokazil jsem, co šlo. Kvůli hloupé sázce jsem zničil své vztahy s mnohými lidmi a jedno do té doby šťastné manželství.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články