Lukáš (20): Nechápal jsem, proč se mnou chce být o 30 let starší panička. Po týdnu mi to došlo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz panicka
Zdroj: Shutterstock

Lukášův první vztah trval krátce a nebyl zrovna nejlepší zkušeností do života. Zamiloval se totiž do ženy o 30 let starší. Jelikož se mu u vrstevnic nedařilo zabodovat, rozhodl se ji jednou v parku na lavičce oslovit. Výsledek se dostavil téměř okamžitě. Lukáš sice nechápal, co se děje, ale týden si užíval vztahu se zkušenou ženou.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Patricie se mi líbila už dlouho. Sedávala v létě pravidelně v parku s knihou. Věděl jsem, že pracuje jako účetní, je rozvedená a bezdětná a podle všeho si žije docela na vysoké noze. To ale nebylo to, co mě na ní lákalo,“ píše Lukáš.

„Tak nějak celkově jsem se do ní zakoukal. A jelikož mi vztahy s jinými nevycházely, řekl jsem si, že nemám co ztratit. Šel jsem za ní a oslovil ji. Ještě ten večer jsme spolu skončili u ní doma,“ vzpomíná.

Začali jsme se scházet pravidelně

Lukáš s Patricií se po první schůzce začali scházet poměrně pravidelně a po měsíci vztahu mu nabídla, aby se k ní na zkoušku nastěhoval. Nechal si svůj vlastní byt, ale týden strávil s ní.

„Byl jsem z toho zmatený. Nechápal jsem, proč by se mnou chtěla být, když jsem jen mladík, co neví nic o životě. Ale ona se mi líbila a chtěla mě u sebe, tak jsem nad tím moc nepřemýšlel,“ popisuje situaci.

„Přes den byla v práci, já jsem měl své zájmy, a večer jsme se potkávali v posteli. Zpočátku jsem si to užíval. Jenže pak mi došlo, že ten náš vztah není tak úplně typický. Nikdy jsme spolu nikde nebyli, kromě milování jsme nedělali skoro nic,“ vzpomíná čtenář.

A tak začal Lukáš naléhat, že by mohli s Patricií vztah trochu posunout z postele i do společnosti. Ona mu řekla, že na to není připravená, a on se spokojil s jednou společnou návštěvou kina.

„Po pár dnech se vše opakovalo. Já i ona jsme se vraceli domů večer, pomilovali jsme se a šli spát. To bylo všechno. Už se mi to ani nelíbilo, ani se mi do toho nechtělo. Bylo toho na mě zkrátka moc.“

Odmítl jsem s ní strávit jednu noc, okamžitě mě vyhodila

Jednou večer Lukáš oznámil Patricii, že je toho na něho příliš a rád by si odpočinul. „Řekl jsem jí, že jsem s ní spal snad 14 dní v kuse. Ona se ohradila, že čekala, že mladík jako já toho vydrží víc.

Pak se urazila a spala celou noc zády ke mně. Ráno jsem se jí pokoušel omluvit, ona mi ale řekla, že pokud jsem v posteli jako padesátník, měl bych odejít. Tehdy jsem teprve všechno pochopil,“ vypráví Lukáš.

Patricie si s o třicet let mladším mužem začala očividně jen proto, že chlapi v jejím věku už jí nestačili v posteli. Lukáš byl snadná kořist, která se sama nabídla. „Řekla mi vlastně do očí, že chce někoho jen na to jedno,“ dodává zklamaný čtenář.

Pro Lukáše se jednalo o první vztah a přinesl mu do života jen zmatek a žal. I když podle jeho slov to vlastně ani tak vztah nebyl, kromě postele totiž netrávil s Patricií čas skoro nikde.

„Už vím, že jsem naivní, že si příště musím dát pozor na to, s kým si začnu. Nastavit si nějaká pravidla a stavět vztah na hodnotách, na kterých mi záleží. A počet společně strávených nocí mezi tyto hodnoty rozhodně nepatří,“ píše závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články