Ludvík (50): Manželka začala pracovat z domu. Jednou jsem přišel o chvilku dřív domů a málem jsem omdlel

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz zena prace
Zdroj: Shutterstock

Manželka přišla s novinkou, že jí firma umožnila využít home office. Zpočátku jsem jí trochu záviděl. Najednou neměla pevnou pracovní dobu, nemusela brzo ráno vstávat. Zatímco já musel pětkrát do týdne ještě za tmy vyrazit do zaměstnání, ona se vždy jen překulila v posteli a dál spokojeně spala.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

S novou možností pracovat byla žena spokojená. A já jí to vlastně přál. Měla více času, doma bylo naklizeno, dokonce začala vyvařovat samé dobroty a hodně pekla.

Prý se mi tím chtěla odvděčit za to, jakou má pohodičku, zatímco já dřu od rána ve fabrice. Pochvaloval jsem si to.

Pracovat jsem ji neviděl

Ačkoli mi manželka vysvětlovala, co je její náplní práce a co všechno bude z domu dělat, přiznám se, že jsem tomu nevěnoval kdovíjakou pozornost. Stačila mi informace, že má práci, kterou může dělat z domu, a tím to pro mě haslo.

Nepřišlo mi divné, že kdykoli jsem se vrátil z práce domů, ona už se věnovala něčemu jinému, jen ne práci. Vařila, pekla nebo dělala na zahradě. Vždycky odpověděla, že všechno stihla během dopoledne.

O to více jsem jí záviděl. Nejenže nemusela vstávat, jezdit přes půl města do fabriky jako já, ale ještě práci stíhala během pár hodin a pak měla pohodu.

Snažila se mi to vynahradit

Manželka se moji frustraci snažila vykompenzovat tím, že když už měla najednou tolik volného času, připravovala mi doma samé dobroty.

Vyvářela jídla, která předtím nestíhala. Třeba několik hodin tažený vývar nebo kachnu, která se pekla strašně dlouho. A byla luxusní!

Prý abych se netrápil, že já musím do práce, zatímco ona měla takovou kliku. Já jí to přál, i když byly chvíle, kdy jsem jí záviděl. Třeba když ráno zvonil budík, já se musel vyklubat z postele, zatímco ona mohla dál spát.

Přišel jsem domů dříve a nestačil se divit

Z práce jsem se vždycky vracel ve stejný čas. Doma bylo naklizeno, uvařeno a několikrát do týdne i napečeno. Jednoho dne jsem se ale vrátil dříve než obvykle a nestačil se divit, co jsem doma našel. Tohle byla ta manželčina práce z domu?!

Když jsem přijížděl k baráku, zahlédl jsem, jak z našeho domu, zadním vchodem směrem na zahradu, kam sousedi z okna nevidí, vychází nějaký muž. Ještě než seběhl těch pár schodů, co vedly na zahradu, otočil se, dal mojí ženě pusu a do ruky jí vtiskl bankovky. Byl jsem v šoku!

Takhle si vydělávala?

Měl jsem dodat, že mezi mnou a mojí ženou je viditelný věkový rozdíl. Zatímco já oslavil padesátku, jí nebylo ještě ani čtyřicet. Přesto by mě nenapadlo, že mi bude lhát takovým způsobem. Prý práce z domu. Na počítači. To určitě.

Nestíhala si vymýšlet výmluvy, nečekala mě tak brzy. Já ale nechtěl nic slyšet. S pláčem se přiznala, že si tím vydělá trojnásobek, než co si vydělala, když chodila do práce.

Vás by ale zajímala taková trapná výmluva, kdyby se vám žena tahala s jinýma? Už jí nemůžu věřit. Několik týdnů tvrdí, že toho nechala. Ale jak si můžu být jistý?

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články