Ludmila (52): Utratila jsem našetřené peníze. Po příjezdu domů jsem se musela smát tomu, co jsem spatřila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena uspory
Zdroj: Shutterstock

Ludmila si vždy myslela, že její manžel není tím nejlepším mužem na vybírání dárků. Pokaždé, když mu naznačila, že si něco přeje, dostala úplně něco jiného. A tak ani nedoufala, že by na výročí svatby vymyslel něco originálního.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Slavili jsme společných 10 let. To už je poměrně dlouho. Samo sebou jsme se za ty roky párkrát pohádali, ale i tak jsme spolu měli krásný vztah a já měla za to, že oslavit se to rozhodně musí něčím pořádným,“ píše čtenářka.

„Už několik let jsem si přála elektrický krb. Jako malá jsem měla krb u rodičů na chalupě. A i když vím, že ten elektrický je jen chabou náhražkou, rozhodla jsem se, že ho chci, protože by v domě udělal úplně jinou atmosféru,“ svěřuje se.

Manžel si ho také přál

Ludmila vypráví, že se svým mužem o krbu mluvila mnohokrát. On prý s jejím názorem souhlasil a také říkal, že by to bylo krásné. Především v zimě by krb udělal doma krásně útulno.

„Jenomže i když jsme o krbu oba mluvili, nikdy jsme vyloženě po žádném nakoukali. A tak mě napadlo, že k výročí by to byl krásný dárek, který by udělal radost mně i jemu,“ popisuje čtenářka.

„Tak jsem se v den výročí ráno sebrala a jela do obchodu, kde jsem si jeden už před pár dny vyhlédla. Doufala jsem, že není prodaný, ale bohužel, když jsem do obchodu přišla, bylo mi řečeno, že si poslední někdo koupil před pár dny.“

Ludmila po dlouhém vybírání zvolila krb, který byl sice o něco levnější a menší, i tak ale stál skoro všechny peníze, co si za poslední tři měsíce dávala stranou. Bylo jí trochu líto, že nebude mít ten, co si vybrala, ale i tak měla radost.

Když jsem přišla domů, myslela jsem, že mě trefí šlak

Když Ludmila přišla domů, vytáhla z auta těžkou krabici a stěhovala ji domů. Ve dveřích se ale objevil její muž, který se vyděsil, proč není v práci. Stejnou otázku měla ona na něj. „Chtěl mě prý překvapit. Stejně tak jsem ale chtěla překvapit já jeho,“ vysvětluje.

„Když jsem vešla do obýváku, musela jsem se smát. Byl v něm totiž nepořádek z krabic a na zdi visel napůl namontovaný krb. Přesně ten, který jsem měla vyhlédnutý. Ten muž, který si ho před pár dny koupil, byl můj muž.“

Ludmila s manželem se nejprve celé situaci smáli. Oběma došlo, že chtěli tak moc toho druhého překvapit, až nakonec překvapili sami sebe. Pak ale začali přemýšlet, co s tím druhým krbem, který vlastně nepotřebují.

Prodavač se mohl potrhat smíchy

Ludmile s manželem nezbývalo nic jiného, než vyložený nový krb opět naložit a zajet s ním do obchodu. „Už když nás prodavač viděl společně, bylo mu to jasné,“ píše Ludmila.

„Na malých městech si prodavači své zákazníky pamatují a on hned věděl, jak se věc má. Když jsme mu to vysvětlovali, jenom pokyvoval hlavou a hlasitě se smál. Dokonce řekl, že doma povypráví historku rodině.

A tak jsem si i já řekla, že bych se mohla svěřit, aby se pobavily všechny páry, které mají rády překvapení. Doporučuji plánovat příště oslavy výročí tak, aby k podobnému nedorozumění nedošlo i u vás,“ píše čtenářka závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články