Lucie (43): Manžel se mnou přestal spát a já za tím hledala milenku. Pravá příčina ale byla ještě horší

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena dopis
Zdroj: Shutterstock

Od našeho posledního milování už uplynulo několik týdnů a manžel se stále k ničemu neměl. Kdykoli jsem se začala o něco pokoušet, našel si nějakou výmluvu. Jednou to byla bolest hlavy. Jindy zase příliš mnoho starostí v práci. Pak pro změnu zajímavý film v televizi, který nutně musel dokoukat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Dohnalo mě to k nepříjemné myšlence, že má milenku. Všechno tomu nasvědčovalo a ta představa mě začala velmi trápit. Dlouho jsem ale o svých pocitech mlčela.

Svého muže jsem v tomhle nepoznávala

Pokud jde o náš intimní život, vždycky jsme si rozuměli. V posteli nám to klapalo a po těch letech manželství už jsme dobře věděli, co ten druhý potřebuje, a co se mu naopak nelíbí.

Byli jsme sehraná dvojka. Z nás dvou to býval můj muž, který vše inicioval. Už věděl, jak na mě, a já bezpečně poznala, kdy se snaží něco začít.

Jenže poslední dobou se milování vyhýbal. Nepoznávala jsem ho, protože bez toho zpravidla nevydržel déle než pár dní.

Začala jsem si myslet, že někoho má

Když od našeho posledního intimního sblížení uplynulo už několik týdnů, dohnalo mě to k myšlence, že si našel milenku. Choval se přesně podle toho.

Byla jsem z té představy nešťastná. Co se stalo? Kde nastala chyba? Udělala jsem něco špatně, že jsem ho zahnala do náruče jiné ženy? To byly otázky, které se mi stále honily hlavou.

Vnitřně jsem se tím užírala, manželovi jsem ale nic neřekla. Tvářila jsem se, že se nic neděje, ale byla jsem z toho stále smutnější. Jednoho dne už to muselo ven.

Skutečnost byla ještě horší

Když jsem konečně sebrala odvahu, abych manželovi řekla, že vím o jeho milence, zatvářil se všelijak. Možná jsem v jeho očích zahlédla i trochu pobavení, což mě ještě více zabolelo.

Pak mi řekl pravý důvod, proč se mnou tak dlouho nespí. A přísahám, že v ten moment bych možná byla mnohem radši, kdyby tu milenku měl. Ta pravda totiž byla ještě horší.

Jak se s tím mám smířit?

Manžel se mi přiznal, že už to nepřitahuji. Prý dříve stačilo se na mě podívat, pohladit mě nebo pomyslet na milování se mnou a hned byl připraven do akce. Teď je to jiné.

Trápí se tím prý už nějakou dobu. Nevzrušuji ho a dole mu to nefunguje. Prý neví, co s tím má dělat, a samotného ho to trápí. Jenže bez funkčního nádobíčka není legrace, jak on sám rádoby vtipně situaci komentoval.

Od té doby se zlobím sama na sebe. Jak se mám smířit s tím, že jsem přestala přitahovat svého manžela? Nepřipadám si tlustá, pečuji o sebe. Tak co jsem udělala špatně?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články