Lucie (55): Myslela jsem si, že jsem na milování stará. Problém byl ale někde úplně jinde

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena intimita
Zdroj: Shutterstock

Už delší dobu jsem se trápila tím, že nemám chuť na milování. Bylo to pro mě neobvyklé. Vždycky jsem si to totiž dokázala užívat, bavilo mě to a vyhledávala jsem to. Jenže najednou, jako když utne, rázem bylo po chuti i veškerém chtíči.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Mé proměny si všiml i manžel. Jak by také ne, když jsem ho za dveřmi naší ložnice opakovaně odmítla s tím, že na to prostě nemám náladu. Samotnou mě to ale velmi trápilo.

Co se to se mnou děje?

Už přesně nevím, kdy to začalo. Bude to už nějaký ten pátek. Dříve jsem to byla spíše já, kdo u nás doma inicioval milostné chvíle. Ne že bych do toho manžela musela přemlouvat, ale zpravidla jsem to byla já, kdo přišel s tím, že by mezi námi mohlo něco být.

O to více mě překvapilo, když jsem to najednou přestala vyhledávat. Tohle jsem prostě nebyla já, netušila jsem, co se to se mnou děje. Zpočátku jsem si myslela, že to za chvíli přejde.

Vinu jsem dávala sama sobě

Nějakou dobu jsem se snažila přemáhat a přemlouvat, aby mezi námi k něčemu došlo. Zpravidla to ale k ničemu nevedlo, buď jsem to rovnou vzdala, nebo naše milování nestálo za nic. Vinu jsem dávala sama sobě.

Cítila jsem se vůči manželovi frustrovaně. On sice nikdy nebyl ten typ muže, který by to vyžadoval třeba několikrát denně, ale mně bylo jasné, že asi jako kterýkoli jiný chlap to k životu zkrátka tu a tam potřebuje. Já mu to ale nebyla schopná dát, prostě to nešlo.

V mém životě nastala změna

Nejdříve jsem se tím hodně trápila, štvalo mě, že se mnou není něco v pořádku. Pak jsem usoudila, že jsem na tyhle milostné radovánky asi už příliš stará a že to tak asi má být.

A právě v ten moment se v mém životě něco změnilo. Aniž bych se o to sama nějak více přičinila, potkala jsem sympatického muže jménem Pavel. Osud mi ho sám od sebe poslal do cesty.

Neplánovala jsem to, ale přeskočila mezi námi jiskra. Nedokázala jsem to sama sobě vysvětlit, ale na Pavlovi bylo něco, co mě neskutečně přitahovalo. A pak se uvnitř mě ozvaly pocity, které jsem už dlouhou dobu nezažila.

Všechno to nakonec bylo úplně jinak

Nejsem na to pyšná, ale z původního přátelství mezi mnou a Pavlem to přešlo v něco víc. Stali se z nás milenci. Zpočátku jsem si to hodně vyčítala, ale záhy mi došlo, co všechno se v mém životě změnilo.

Jako mávnutím kouzelného proutku jsem opět měla na milování chuť. Jako by se ty měsíce předtím ani nestaly. Opět jsem to byla já, plná touhy a chtíče, kterým jsem se nechala dokonale ovládnout.

Došlo mi, že chyba nebyla ve mně. Uvědomila jsem si, že to manžel byl ten důvod, proč se mi do milostného života nechtělo. Jestli jsme si zevšednili, nebo za to může stereotyp, to si nejsem jistá. Jistá si jsem ale tím, že díky Pavlovi opět zažívám vzrušující okamžiky. Vím, že to vůči mému manželovi není fér. Ale já mám konečně to, co mi tak dlouho chybělo.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články