Lucie (49): Koupě lukrativního pozemku se nám vymstila. Zbyly nám jen oči pro pláč

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena pozemek
Zdroj: Shutterstock

S manželem jsme se rozhodli pro koupi pozemku, na kterém jsme plánovali postavit rodinný domek. Koupě pozemku proběhla trochu chaoticky a narychlo, což nyní vnímám jako ten největší kámen úrazu. Měli jsme si dát větší pozor.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Manžel mi poslal odkaz s pár fotkami. Majitel prodával údajně lukrativní pozemek na krásném místě, vše vypadalo velmi slibně. Háček byl v tom, že zájemců bylo hodně a rozhodovat jsme se museli prakticky hned.

Konečně ve svém?

Když poprvé přišel onen nápad, že si konečně postavíme vlastní domek, netušila jsem, jak se pro to manžel nadchne. I on už měl plné zuby života v pronajatém bytě.

Celý život jsme platili peníze do cizí kapsy. Snili jsme o vlastní nemovitosti, ale šetření peněz se prodloužilo více, než jsme plánovali.

Nyní jsme konečně měli jakousi rezervu, ke které jsme plánovali ještě hypotéku. Na začátku byl jeden úkol: najít pozemek.

Všechno honem a narychlo

„Podívej se na ty fotky, které jsem ti poslal,“ kázal mi manžel po telefonu a naléhal na mě, abych to udělala co nejdříve. „Majitel má hodně zájemců. Když se nerozhodneme hned, někdo to vyfoukne,“ bědoval.

Poslechla jsem a fotky si rychle prohlédla. V inzerátu se psalo, že se jedná o pozemek na lukrativním místě. Ani cena nebyla přehnaná.

„Zavolej mu, že to bereme,“ volala jsem manželovi během pár minut zpátky. Trochu mě děsila představa, že jsme to rozhodli takhle po telefonu a příliš rychle, ale na druhou stranu jsem se těšila, že se věci konečně dají do pohybu.

Nadšení vystřídalo zklamání

Manžel a majitel pozemku si plácli, všechno vypadalo slibně. Převedli jsme peníze, bohužel jsme byli oba dva časově natolik vytížení, že jsme se tam nemohli jet podívat dříve.

Nyní už vím, že jsme to měli udělat. Když jsme na již koupený pozemek poprvé přijeli plni nadšení, naše pocity se rychle proměnily ve zklamání.

Nejsem kdovíjaký expert, ale i já poznala velmi rychle, že jsme se s koupí unáhlili. Kdybychom se na něj jeli podívat, zjistili bychom, že až tak lukrativní pozemek to není.

Zbytečná práce navíc

Měli jsme s manželem úplně jinou představu. Mysleli jsme si, že koupíme pozemek připravený k zahájení stavby. Jenže to se nestalo.

Pozemek, který jsme koupili, byl hezký jen na té části, která byla na fotkách. Zbytek byla jedna velká katastrofa. Bylo jasné, že nemálo peněz bude potřeba investovat do jeho úpravy.

To nás stálo nejen finance, které jsme chtěli použít na něco jiného, ale především čas. Všechno se tím zdrželo, nás to otrávilo a utvrdilo v tom, že kupovat něco unáhleně se opravdu nevyplácí.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články