Kamil (49): Z účtu zmizelo několik tisíc korun. Když mi žena prozradila, za co je utratila, začala se ve mně vařit krev

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz dovolena
Zdroj: Shutterstock

Od svatby máme jeden společný účet. Vždycky nám to skvěle fungovalo a nikdy jsme neměli, pokud jde o peníze, mezi sebou nějaké spory nebo neshody. Nehlídal jsem svoji ženu, za to peníze utrácí, a zrovna tak ona nedržela bič nade mnou. Důvěřovali jsme si a větší výdaje jsme vždy společně probírali.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Proto mě docela zaskočilo, když jsem na výpisu z účtu zahlédl, že z něho zmizelo několik tisíc korun, a já nevěděl, za co to je. Manželka se mnou nic nekonzultovala, neporadila se, jak bylo zvykem. Samozřejmě mě zajímalo, za co tolik peněz utratila.

O všem jsme rozhodovali společně

I když to někteří naši přátelé nemohli pochopit, měli jsme se ženou jeden účet. Na ten nám chodily výplaty i všechny další příjmy, které jsme kdy měli.

O finance jsme se starali společně. Když si chtěl jeden nebo druhý něco pořídit, jednoduše si to koupil. Akorát nákladnější koupě jsme spolu vždycky předem probrali.

Výpis z účtu mě zaskočil

Na konci měsíce mi vždycky přijde do e-mailu výpis z našeho účtu. Dívám se do něho jen tak zběžně. Nejsem ten typ, který by si vedl tabulky a přesně si zapisoval, za co se utratila tahle či tamta koruna.

Přesto mě ale na tom výpisu nemile překvapilo, že z něho někdo vybral hned několik tisíc korun. Jelikož jsem byl zvyklý, že větší výdaje probíráme se ženou společně, a já teď o ničem nevěděl, logicky mě zajímalo, o co šlo.

Nejdříve kolem toho mlžila

Aniž bych chtěl vyvolat hádku nebo své ženě cokoli vyčítat, po příchodu z práce jsem se zeptal, za co utratila zrovna nemalé peníze.

Nejdříve předstírala, že o ničem neví. Potom kolem toho mlžila a až poté, co jsem se trochu důrazněji zeptal, zda by mi mohla říct, co si koupila, protože to nebyly malé peníze, mi řekla pravý důvod. A mně brada spadla k zemi.

Nemohl jsem tomu uvěřit. Krev se ve mně vařila

Manželka mi řekla, že se nechala přemluvit kolegyní a objednala si nějakou rádoby zázračnou dietu. Běžela tam prý zrovna akce rovnou na tři měsíce, proto tak velká částka.

Když mi to vyprávěla, krev se ve mně začala vařit. Nemohl jsem uvěřit tomu, že moje žena nalítla na nějaký takový podvod. Vždyť se to pořád někde píše, že z lidí jen tahají peníze.

Visí to mezi námi

Manželčino rozhodnutí, které udělala za mými zády, mezi námi pořád visí. Samozřejmě tu zázračnou dietu zkusila, po pár dnech jí z toho bylo zle, a tak to letělo do popelnice. A společně s produkty i několik tisíc, které za to dala.

Stále se zlobím. Manželka se mi sice už několikrát omluvila, nic to ale nemění na tom, že porušila něco, na čem jsme byli domluvení.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články