Lucie (35): Udělala jsem rozhodnutí, se kterým nesouhlasil. Ta dohra by bolela i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena hadky
Zdroj: Shutterstock

Luciin manžel si vždycky přál děti. Ona ale chtěla počkat, až si bude stoprocentně jistá, že je chce také. Jenže s přibývajícím věkem se na ni David pokoušel víc a víc tlačit. To se jí nelíbilo, a udělala proto opatření, které mělo jakýmkoli pokusům zabránit.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Čím více jsme se s manželem bavili o dětech, tím méně jsem je chtěla. Dříve jsem měla pocit, že s ním rodinu chci. Jenomže on na mě tlačil a to mě trápilo. A proto jsem s ním přestala spát úplně,“ vypráví Lucie.

„Kdykoli mě večer obejmul, začala jsem myslet na děti, dostala jsem strach a nechtěla jsem se k němu ani přiblížit. Vysvětlovala jsem mu, že se vyrovnávám se svým vlastním vnitřním bojem, netušila jsem ale, co udělá on.“

Zdál se mi odtažitý, tak jsem s ním o problému chtěla mluvit

Po několika týdnech odmítání Lucii došlo, že už se její manžel po večerech o nic nesnaží. Zdál se jí odtažitý, a kdykoli ona sama cokoli zkusila, on se držel zpátky. „Bála jsem se, že jsem to mezi námi pokazila,“ píše.

„A tak jsem s ním o tom jeden večer začala mluvit. Omlouvala jsem se mu, že jsem to tak nemyslela. Dokonce jsem chtěla uvažovat o dětech. Jenže čím víc jsem se omlouvala, tím víc jsem měla pocit, že něco udělal špatně on.“

Začal plakat

Během rozhovoru se David najednou rozplakal a prosil Lucii, aby se už neomlouvala. „Řekl mi, že to on je tu tím, kdo by se měl omlouvat. Přiznal se mi, že si na truc našel milenku, se kterou strávil noc.

Prosil mě o odpuštění a já nevěděla, co mám dělat. Většina žen by se na mém místě asi naštvala, já ale tak nějak věděla, že to je i moje chyba. Proto jsem ho objala a snažila se to vyřešit v klidu.“

Po pár dnech jsme vrátili vztah do normálu

Trvalo to nějaký čas, než se David s Lucií začali zase bavit tak, jako dřív. Nevěra ale jejich vztah spíše prohloubila a pomalu se vše začalo vracet do starých kolejí. I když se oba báli, že k tomu nikdy nedojde.

„Po dvou týdnech jsme se vrátili ke všemu tak, jak to bylo dříve. Dokonce i v posteli nám to opět klapalo. O dítěti jsme spolu už nemluvili. Ale byla jsem šťastná, že mám Davida zpátky, a říkala jsem si, že bych o tom mohla uvažovat.

Překonali jsme takovou krizi, co je větším důkazem toho, že on je tím správným chlapem, se kterým založit rodinu? To jsem si tehdy říkala, netušila jsem ale, s jakou informací ještě přijde,“ vypráví Lucie.

Opět se slzami v očích

Zhruba dva měsíce poté, co se přiznal k nevěře, přišel Luciin manžel domů se slzami v očích. „Nejprve jsem myslela, že se stalo něco v práci. Došlo mi ale rychle, že jde o něco vážnějšího.“

David se v slzách Lucii přiznal k tomu, že za ním v práci byla žena, se kterou ji tehdy podvedl. Oznámila mu prý, že je těhotná a dítě, které čeká, je pravděpodobně jeho. „Netušila jsem, co na to říct,“ dodává čtenářka.

„V současné době vůbec nevím, co mám dělat. Můj muž má psychické problémy, každý druhý den pláče. Jeho milenka si chce dítě nejspíš nechat. Kdo může vědět, jak tohle všechno dopadne? Co mám podle vás dělat? Má takový vztah ještě cenu?“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články