Ivana (31): Jednou jedinkrát jsem se opila. Takhle krutě jsem na to doplatila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena alkohol
Zdroj: Shutterstock

Ivana nikdy alkoholu neholdovala. Když byli někde s manželem, ona vždy řídila, zatímco on sám neměl problém s tím se opít pomalu do bezvědomí. O to víc nedokáže pochopit, co jí provedl, když se jednou s kamarádkami opila ve vlastním domě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Můj muž se umí pořádně opít a udělat ostudu. Byla jsem toho svědkem mnohokrát. Jenže jsem poměrně splachovací, takže jsem to nikdy nebrala jako velký problém. Z akce jsem ho vždy odvezla domů a ráno jsem mu ještě udělala snídani,“ píše Ivana.

„Hodně lidí mi říkalo, že mám svatou trpělivost. Po tom, co on provedl mně, když jsem se jednou doma opila, by málokdo věřil, že mu někdy dokážu odpustit,“ dodává Ivana. Její příběh vás dostane do kolen.

Probudila jsem se v posteli obklopena cizím oblečením

„Ten večer jsem měla párty s několika kamarádkami. Byly jsme v mém bytě, takže jsem se trochu odvázala. Pamatuji si prvních pár panáků, pak jsem odpadla. Když jsem se ráno probudila, vyděsila jsem se,“ vypráví Ivana.

Ve své vlastní posteli se probrala obklopená spoustou cizího mužského oblečení. „Byla jsem nahá a nepamatovala jsem si, jak jsem se do postele dostala. Vedle postele byly cizí mužské ponožky a na posteli bunda, která rozhodně nebyla mého muže.“

Ivana později objevila v kuchyni na stole vzkaz od svého manžela. Psal v něm, že to, co viděl v ložnici, bylo zkrátka moc.

Odešel prý na nějaký čas, aby si rozmyslel, co bude dál. „Hned jsem mu volala, ale nebral mi to,“ píše čtenářka.

„Volala jsem i kamarádkám, které u mě na párty byly. Ty ale říkaly, že odešly před půlnocí a pomohly mi do postele, když jsem se sama dokázala sotva pohybovat. Měla jsem tak za to, že jsem k sobě v opilosti někoho pozvala.“

Dva dny mě nechal trpět, pak se mi vysmál

Ivana žila dva dny ve stresu, netušila, jestli se s ní muž nerozejde, netušila, s kým strávila noc. Když se její manžel objevil po dvou dnech ve dveřích, začala se mu omlouvat, on se ale k jejímu překvapení začal smát.

„Nedošlo mi, o co jde. On ale smíchem téměř brečel. Pak se mě zeptal, jak jsem mohla na tak jednoduchý žert skočit. Prý mě našel opilou v posteli, nemohl mě vzbudit a došlo mu, že si nebudu nic pamatovat. Aby mě vytrestal, obložil mě kamarádovým oblečením a nechal mi vzkaz.“

Manžel se Ivaně přiznal, že ji chtěl vytrestat. Je prý ostuda, když se žena opije tak moc, aby si nic nepamatovala. Doufal, že vtip pochopí a dojde jí, co se tím snažil říci. Jí to ale vtipné nepřišlo.

Několik dní jsem s tím pokrytcem nemluvila

Když Ivana pochopila celou situaci, vzala si nejdůležitější věci a na několik dní odešla ke kamarádce. „Nechtěla jsem ho ani vidět. Snesu hodně, ale aby mě obvinil z něčeho, co sám dělá třikrát do týdne, a ještě mě tak vystresoval, to bylo moc i na mě,“ říká.

Jenže i tak se nakonec Ivana rozhodla svému muži odpustit. Po pár dnech se vrátila domů a brzy se vše vrátilo do normálu. „Byla by to vlastně vtipná historka, kdyby mi to vysvětlil hned a nenechával mě trpět dva dny,“ dodává.

Nicméně Ivana na konci příběhu píše, že ona sama se už alkoholu ani nedotkne. „Jestli mě chtěl vytrestat, i kdyby neprávem, povedlo se mu to. Až se příště opije on, nejspíš mu provedu něco horšího,“ směje se.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články