Lucie (33): Uvažuji nad rozvodem. Nelíbí se mi, co manžel dělá našim dcerám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena manzel dela detem
Zdroj: Shutterstock

Lucie si o svém muži nikdy nemyslela nic špatného. Když spolu začali plánovat rodinu, představovala si, jaký asi bude otec. Po narození první dcerky Sabinky to dokonce vypadalo, že si pro své dítě nemohla lepšího tatínka přát. Jenže pak se narodila druhá dcera, holky povyrostly a Lucie začala na svého muže měnit názor.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nyní je Lucka ve fázi, kdy uvažuje o rozvodu. V e-mailu, který nám poslala, se rozepsala o důvodu, který ji nutí nad rozvodem přemýšlet. Nelíbí se jí totiž, co manžel Honza dělá jejich dcerám.

V mých očích to byl ten nejlepší táta

Lucii a Honzovi se první dcera Sabina narodila před deseti lety. V té době si Lucie myslela, že našla toho nejlepšího otce a manžela pod sluncem.

„Bála jsem se, že Honza bude jeden z těch chlapů, co po narození miminka s ničím nepomůžou, jak jsem to často slýchávala u kamarádek. Ale mile mě překvapilo, že on takový vůbec nebyl,“ píše Lucie.

Honza se naopak aktivně zapojoval. Pomáhal s dcerou, dokonce k ní i v noci někdy vstal. Bral ji na procházky, chtěl být u koupání, pravidelně uspával.

„V mých očích to byl ten nejlepší táta. Proto jsem svolila k tomu, že se brzy začneme snažit o druhé dítě,“ pokračuje Lucie. Když byly Sabince dva roky, narodila se mladší Zuzanka.

Jak holky rostly, chování Honzy k nim se měnilo

Když byly holčičky malé, jejich tatínek je nosil na rukou. Podle Lucie to byl on, kdo je rozmazloval a kdo byl z nich ten hodnější.

„Byly to jeho holčičky, nedal na ně dopustit. Měli spolu nádherný vztah, byla jsem za to ráda,“ svěřuje se Lucie. Pak ale začaly holky růst a chování jejich otce se měnilo.

Lucie si najednou všímala, že se jí chování jejího manžela vůči dětem nelíbí. A čím byly holky starší, tím to pro ni bylo horší.

Nelíbí se mi, jak se chová k holkám

„Holky už jsou docela velké, o hodně věcech chtějí rozhodovat samy,“ píše Lucie. „Jenže manžel je na ně jak pes. Nutí je dělat hned několik zájmových kroužků, ačkoli dobře víme, že je ne všechny baví a některým se nechtějí věnovat,“ vysvětluje.

Lucka několikrát s Honzou mluvila, aby na jejich dcery nebyl tak přísný. Vysokou laťku totiž nastavil i u známek, které nosí ze školy. Pomalu nic než jedničky totiž nechce akceptovat.

„Holky se bojí nosit domů špatné známky, protože manžel hned něco zakazuje, bere jim věci, které mají rády, je na ně jak pes,“ píše smutná Lucie, které se chování jejího muže nelíbí.

Uvažuji o rozvodu

„Tohle pro své děti nechci,“ píše Lucie. „Vím, že manžel chce, aby se dobře učily, aby toho hodně uměly, ale ne za každou cenu,“ dodává.

Proto v současné chvíli uvažuje nad rozvodem. Uvědomuje si, že se holky svého otce bojí. Bojí se nosit špatné známky nebo projevit svůj názor.

„Zatím o tom všem jen uvažuji, ale stále více mě to nutí to udělat. Pro své holčičky chci jen to nejlepší a nejsem si jistá, jestli to je jejich pedantský otec,“ dodává na závěr.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články