Luboš (41): To, co dělala za mými zády, bylo otřesné. Pak se mi ještě vysmála

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
MUZ 18
MUZ 18

Luboš je dobře zajištěný podnikatel s velkým domem a dostatkem peněz na účtu. A právě toho podle svých slov lituje. Kdyby nebyl tak zahleděný jen do své práce, možná by mu došlo, že žena jeho života jenom využívá.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

S Monikou chodil Luboš tři roky. V jejich vztahu byly jisté rozdíly oproti běžným párům, ale jemu to nevadilo.

Snesl to, že s ním Monika nechtěla téměř spát, nevadilo mu, že doma neuklízí a nevaří. Miloval ji a rád ji bral do společnosti. Dokud nevyšla pravda najevo.

Byl jsem pro ni jenom peněženka. Styděla se za své skutečné já

Monika nikdy příliš nepracovala. Občas pomáhala s nějakými reklamními slogany či grafickými úpravami časopisů. To ale dělala z domu. Jinak se nestarala o nic.

„Na úklid bytu jsem vždy sehnal uklízečku, jídlo jsme si objednávali, nebo chodili ven,“ přiznává Luboš.

On sám pracoval od rána do večera, když se vrátil, bral svou o sedm let mladší přítelkyni do společnosti, na nákupy, o víkendech s ní chodil po městě a dával jí všechno, co si mohla přát.

„Byl jsem zamilovaný a příliš jsem se nezajímal o to, co ona sama dělá, když jsem doma. Možná mě i napadlo, že mě podvádí, protože se mnou skoro nechtěla spát. Ale dělal jsem, že nic z toho nevidím, namlouval jsem si, že jsem taky její jediný. Jenže pak jsem jednou přišel domů dřív.

Načapal jsem ji s cizí holkou. Řekla mi, že jsem to měl tušit

Ten den dostal Luboš v práci volno. Proto koupil své přítelkyni kabelku, na kterou si už dlouho myslela, a šel ji domu překvapit. Jenomže když dorazil, zjistil, že jeho dívka není doma sama.

„Nejdřív jsem myslel, že má v ložnici chlapa. To bych možná i rozdýchal. Když jsem ji ale našel v posteli s cizí ženou, všechno mi to začalo pomalu docházet. Celé ty roky se styděla, že je na holky. Já pro ni byl dobrá zástěrka, a navíc jsem se o ní staral.“

Nejvíc ale Luboše zabolel fakt, že když s ním později jeho dívka mluvila, v podstatě se mu vysmála do obličeje.

„Řekla mi, že jsem si snad ani nemohl myslet, že je se mnou z lásky. Že jsem to měl poznat a je to vlastně moje chyba.“

Potom se podle Luboše sbalila. Vzala si s sebou do kufrů všechny drahé věci, co jí kdy koupil, a odjela pryč.

„Nechtěl jsem ji už kontaktovat, ale několikrát jsem to zkusil. Marně. Už se mnou nechce mluvit, což je vlastně dobře. Byl jsem hlupák,“ přiznává čtenář sám sobě.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články