Luboš (36): Manželka po mně chce, abych se vzdal syna z prvního manželství

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 1 1
muz 1 1

E-mail od pana Luboše začíná šťastně – po rozvodu s bývalou manželkou si našel novou přítelkyni a s tou se oženil podruhé. Založil s ní rodinu a kdekdo by si mohl myslet, že začal žít nový a spokojený život. Tato rádoby snová pohádka ale měla jeden háček. Lubošova druhá žena po svém manželovi chtěla, aby se vzdal svého syna z prvního manželství.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře z Ústeckého kraje, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Po přečtení e-mailu od pana Luboše se v nás perou rozporuplné pocity. A stejně se cítí i samotný pisatel, který měl potřebu se svěřit se svými problémy. S jeho svolením nyní příběh zveřejníme, abyste si ho mohli přečíst i vy. A můžete nám dát vědět, jak byste se na místě Luboše zachovali.

První manželství nevyšlo, ale já to nevzdal

„První ženu jsem si vzal hned po vysoké škole, byli jsme mladí a do všeho šli po hlavě,“ stojí v e-mailu pana Luboše. „Krátce po svatbě jsme počali i našeho syna, stala se z nás plnohodnotná rodina,“ pokračuje. „Bohužel jsme si ale po pěti letech přestali rozumět. Najednou už mezi námi nebyla ta chemie.“

Ačkoli první manželství pana Luboše nevyšlo, on se nevzdal. Rozvod v něm dle jeho slov nezanechal hořkou pachuť, byl připravený zkusit to znovu. Proto si o rok později našel novou přítelkyni, se kterou to vypadalo velmi nadějně.

Nemohl jsem za sebou udělat tlustou čáru, měl jsem přece syna

Luboš nám popisuje, že se i do nového vztahu vrhl po hlavě, měl to asi v povaze. Jeho nová přítelkyně po něm chtěla, aby za svým starým životem udělal tlustou čáru. To on ale nemohl, vždyť měl s bývalou ženou syna.

„Lence se moc nelíbilo, že se stále stýkám se svojí bývalou ženou,“ píše nám Luboš, „ačkoli to bylo jen kvůli synovi, kterého jsem si jednou za čtrnáct dní bral.“ Luboš vysvětluje, že za tím vždy hledala něco více a cítila se ohrožená. Proto ho jednoho dne zaskočila nečekaným ultimátem.

I když jsem si ji vzal a měl s ní dítě, stále žárlila na bývalou ženu

„Snažil jsem se situaci vyřešit tak, že jsem si Lenku vzal, dokonce jsem s ní založil rodinu,“ popisuje Luboš, jak chtěl Lence dokázat, že vztah s bývalou ženou je pro něho uzavřenou kapitolou. „Jí to ale bylo málo, stále měla pocit, že ji moje exmanželka ohrožuje. Tak vymyslela vlastní způsob, jak bych jí měl dokázat, že pro mě už nic neznamená,“ pokračuje Luboš.

Ve svém e-mailu nás velmi zaskočí informací o netradiční žádosti jeho druhé manželky. Chtěla po něm, aby se vzdal svého syna z předchozího manželství. Tím by Lence dostatečně dokázal, že je to pro něho uzavřená kapitola.

Svého syna miluji, ale unavují mě hádky s Lenkou

„Jsem v zoufalé situaci,“ posteskne si dvojnásobný otec. „Svého syna miluji, ale unavují mě neustálé hádky s mojí ženou,“ píše Luboš. „Každý den na mě naléhá, pořád mi něco vyčítá, má hloupé připomínky a podezírá mě z nevěry. Co mám dělat?“ vznese v závěru svého e-mailu řečnickou otázku.

Co byste Lubošovi poradili vy?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články