Lubomír (46): Neumím utišit manželčiny touhy. Dohnalo mě to k ubohému činu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
smutny muz dluhy
Zdroj: Shutterstock

Svou manželku Lubomír miluje nade všechno. I tak ale vnímá její problematickou stránku, její závislost na rodině. Denisa vyrostla tak trochu se stříbrnou lžičkou v puse a dodnes se ve všem spoléhá na matku s otcem.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Mám s tchyní a tchánem skvělé vztahy. Oni nikdy nemají problém s tím, že po nich něco chceme. Ale já ano,“ přiznává se v e-mailu čtenář.

„Kdykoli prosím o další laskavost, připadám si strašně. Nedělá mi dobře ze starých lidí tahat peníze, ale moje žena to bere jako samozřejmost. A oni se usmívají a ochotně nabízejí, co mají,“ dodává.

Na rekonstrukci domu si půjčujeme jenom od nich. Je mi to hloupé

„Vždycky jsem chtěl svou rodinu zajistit. Mám dobrou práci a vydělávám dost. Ale není to tolik, abych splnil ženě všechno, co si přeje,“ píše Lubomír. „Přestavujeme v současné době dům.

A moje žena má jasné představy o tom, jak by mělo nové bydlení vypadat. Několikrát jsem s ní mluvil o tom, že bychom měli volit levnější varianty, ona ale přišla s jiným řešením.“

Denisa Lubomíra hned několikrát přesvědčila, že si půjčí od jejích rodičů. Ti jim peníze ochotně nabídli a řekli jim, že je ve svém věku stejně nevyužijí.

„Mají našetřeno, Denisa na to spoléhá. Samozřejmě se jim snažíme peníze vracet, ale než se nám to podaří, ona si vymyslí další novou věc do domu, na kterou si musíme půjčit.“

Lubomír by chtěl své ženě splnit všechna přání, ale už je mu hloupé se dál spoléhat na tchyni s tchánem. Rozmazlenost jeho ženy ho irituje, ale ačkoli jí to několikrát řekl, ona se nehodlá změnit.

Vzal jsem si tajnou půjčku. Ženě jsem řekl, že jsou to prémie z práce

Aby se Lubomír vyhnul další nepříjemné situaci a žádosti o další peníze, rozhodl se před Vánoci vymyslet plán, který by všechno mohl vyřešit. Ovšem problém je v tom, že musí své ženě tak trochu lhát.

„Vzal jsem si půjčku třicet tisíc, za které jsem nechal zrenovovat kuchyň. Manželce jsem řekl, že jsem měl něco našetřeno, zbytek že jsou vánoční prémie,“ přiznává se.

„Je mi hrozně trapně, že musím své vlastní ženě a jejím rodičům lhát, ale trapnější mi je vysávat z nich peníze,“ dodává. „Kdyby to nebylo nutné, nedělal bych to.“

Lubomírova žena totiž půjčky vždy odmítala. Říkala, že je zbytečné platit poplatky, když se jim půjčka bez úroků nabízí hned o dům vedle.

„Jednou nebo dvakrát jsem to byl ochoten podstoupit, ale nebudu si půjčovat od rodiny každý měsíc. Hanbou bych se do země propadl. To raději budu splácet tajnou půjčku a své ženě dám pocit, že se o ni konečně starám já sám,“ píše čtenář závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články