Libor (42): Uvažuji o milence. Kdyby vám manželka udělala to samé, co mně, neváhali byste

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz seriozni
Zdroj: Shutterstock

Moje žena mi provedla něco, s čím se jako chlap nedokážu smířit. Měl jsem za to, že mě miluje a založení rodiny bere jako zpečetění naší lásky. Když jsem se dozvěděl pravdu, úplně mě to semlelo. Bohužel to byl teprve začátek.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Libor je podruhé ženatý. První manželství trvalo osm let a ztroskotalo kvůli opakované nevěře jeho nyní již bývalé manželky. Proto byl s další žádostí o ruku hodně opatrný a současnou ženu Lenku si vzal až po pětiletém vztahu. Tehdy si byl jistý, že jim to vyjde.

Zklamal jsem se v ženách

Libor dlouhé roky netušil, že z něho jeho manželka dělá paroháče. Podváděla ho s kamarádem z dětství, ke kterému se také po rozchodu přestěhovala.

„Když jsem zjistil, že mě žena opakovaně podváděla a dělala ze mě pitomce, hrozně mě to zklamalo,“ netají se. „Nějakou dobu jsem pak nedokázal ženám věřit.“

Další žádost o ruku až po několika letech

„Asi rok po rozvodu jsem potkal Lenku, krásnou, sebevědomou ženu, do které jsem se zamiloval,“ pokračuje Libor. „S žádostí o ruku jsem ale otálel poměrně dlouho,“ dodává.

Až po pěti letech požádal Lenku o ruku a ona souhlasila. Vzápětí se manželé začali bavit o miminku. Tomu se bezdětný Libor nebránil.

Na dítě jsem se těšil

Lenka otěhotněla asi na třetí pokus. Libor se na miminko těšil, byť to znamenalo, že se bude muset na nějakou dobu vzdát intimních radostí. Lenka totiž měla rizikové těhotenství.

„Byla pro mě samozřejmost, že jsem se toho vzdal, šlo přece o naše dítě,“ píše Libor. „Doufal jsem, že vše bude v pořádku a po porodu se to vrátí do starých kolejí. Lenka byla v ložnici hodně vášnivá a nebudu lhát, když řeknu, že mi tyhle naše chvíle ty měsíce chyběly,“ netají se.

Dítě se narodilo, ale situace se nelepšila

„Na den, kdy jsem se stal otcem, nikdy nezapomenu,“ svěřuje se Libor. „Byly to nejkrásnější okamžiky v mém životě. Najednou jsme byli rodina a já se nemohl dočkat, až si obě moje holky přivezu domů,“ píše.

Týdny a měsíce plynuly, ale situace mezi manželi se nelepšila. Lenka si vždycky našla výmluvu, proč to nejde. Byla unavená, necítila se dobře, bolely ji jizvy. Opakovaně svého muže odmítala a Liborovi to začalo být divné.

„Dokázal jsem pochopit, že je unavená, ale dceři už byl víc jak rok a my spolu pořád ještě nespali. Přišlo mi to zvláštní,“ přiznává.

Uvažuji, že si najdu milenku

Při jedné z hádek způsobených právě tím, že spolu manželé už tak dlouho nespali, se Libor od své ženy dozvěděl nechutnou pravdu. Využila ho jen pro miminko, jinak žádné intimnosti nepotřebuje, nevyhledává je a netouží po nich.

„Vůbec jsem nevěděl, jak se mám zachovat,“ píše Libor. „Ublížilo mi to, cítil jsem se využitý a podvedený. Tohle jsem si přece nezasloužil, své ženě jsem dával vše,“ zoufá si.

V závěru e-mailu přiznal, že uvažuje o milence. Je přesvědčený, že je v právu a vůči jeho ženě to není nefér. Vždyť ho odporně využila.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články