Jan (42): Manželčiny choutky už jsou donebevolající. Tohle by nezvládl žádný chlap

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz premysli
Zdroj: Shutterstock

Choutky mojí ženy už jsou moc i na mě. Zpočátku jsem se s ní snažil udržet tempo, ale nyní přiznávám, že už na to nemám. A jsem si jistý, že by to nezvládl žádný chlap. Moje žena je prostě extrém.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Nejdříve se mi to zdálo vtipné a vlastně se mi to i docela líbilo. Manželka pořád přicházela s něčím novým a na mně pak zkoušela, jestli to byl dobrý nápad. Jenže pak se to začalo vymykat kontrole a manželka začala být skoro až posedlá. A na mě toho začalo být moc.

Když s tím začala, líbilo se mi to

Už nevím, kdy to přesně začalo. Asi když začal koronavirus a manželka byla na 60% pracovním úvazku. Najednou začala mít mnohem více volného času a ten se snažila nějak smysluplně využít.

Tehdy přišla s pečením. Vždycky milovala sladké, ale nikdy moc nepekla. A právě tehdy se to v ní nějak zlomilo.

Mně se líbilo, že snad co každý druhý den přišla s něčím novým. Vymýšlela a zkoušela pořád nové a nové dobroty. Byl jsem takový pokusný králík, vždycky na mně zkoušela, jestli se daný recept povedl a dá se to jíst.

Začalo to být na ní znát

Ačkoli moje žena nikdy nedokázala odolat sladkému, na postavě se to neodráželo. Pečovala o sebe a snažila se udržet fit. Jenže jak přišlo to její pečení, začalo to být na mé ženě znát.

Kulatila se mi před očima. Mohlo za to neustálé ujídání, tuhle kousek čokolády, tuhle dva upečené muffiny, tamhle kousek dortu…

Samozřejmě jsem jí nic neřekl. Pravdu o tom, že vaše žena přibrala, si prostě musíte nechat pro sebe. Žena nadále pekla a pečení sladkého se pro ni stalo novou vášní.

Bylo toho na mě moc

Zpočátku se mi líbilo, že bylo doma pořád napečeno a stále bylo co ochutnávat. Jenže po několika měsících už mi všechno to sladké začalo lézt krkem.

Manželka značně přibrala, ale asi to nevnímala. Nebo si to nechtěla připustit. Navíc po mně pořád chtěla, abych něco ochutnával.

Jsem přesvědčený, že by to nejeden chlap vzdal

Muffiny, cupcaky, dorty, vyšlehané pěny, perníky, moučníky – nebylo snad nic, co by moje žena nezkusila. Stala se na sladkém závislá a bohužel to začalo být hodně vidět.

Sladké mi úplně znechutila. Kdysi jsem ho miloval, teď ho nemůžu ani cítit. Manželčiny choutky na sladké zašly tak daleko, že si kus dortu vezme i do postele. Jednou jsem se vzbudil a našel svoji ženu, jak sedí v kuchyni a láduje se perníkem bohatě politým čokoládou.

Jsem přesvědčený, že by to žádný chlap nezvládl. Chvílí možná ano, ale dlouhodobě ne. Nejenže by vás moje žena donutila sladké nenávidět, jak by vám ho pořád cpala, ale nebyli byste spokojeni ani s tím, co s ní to sladké udělalo. Změnila se. Jak fyzicky, tak i v hlavě už má snad jen kostku cukru.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články