Leoš (55): V manželčině kabelce jsem našel podivnou věc. I vás by zajímalo, k čemu ji má

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz
Zdroj: Shutterstock

Vlastně mě do té kabelky poslala sama. Neuvědomila si, co v ní skrývá, a pak už bylo pozdě. Když jsem za ní s tou věcí v ruce přišel, zalapala po dechu. Až tehdy jí došlo, že se sama prozradila.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Stáli jsme naproti sobě a oba mlčeli. Já proto, že jsem se dožadoval vysvětlení, a moje žena z toho důvodu, že rychle vymýšlela vhodnou odpověď.

Podal bys mi to, prosím? Mám to v kabelce

Seděli jsme u televize a manželka mi vyprávěla, co se toho dne událo v práci. Bylo už jakýmsi zvykem, že mi podávala informace, jaké drby zrovna frčí.

Pak jí ale začal oblíbený seriál, do kterého je vždycky doslova zažraná. Já sáhl po rozečtené detektivce a té blázniviny v televizi si nevšímal.

„Sakra, zatrhla jsem si nehet,“ pronesla najednou. S očima stále upřenýma na seriál v televizi mě požádala, jestli bych jí nepodal manikúru. „Mám to v kabelce,“ zněla její prosba.

Co to je?

Poslušně jsem se zvedl, došel do předsíně a začal v manželčině kabelce hledat manikúru. Vyznat se v té její tašce, na to bych potřeboval mapu!

Rukou jsem ale nahmatal něco podivného. Očima jsem zamířil k věšáku na klíče – manželčin svazek klíčů tam visel hned vedle toho mého.

Přesto jsem z kabelky vytáhl ještě jedny klíče. Udivilo mě to, protože pokud vím, veškeré klíče nosila pohromadě, aby se nestalo, že někdy nějaký zapomene. Zajímalo mě, na co ty klíče má.

Nevěděla, co mi má říct

„Na co to máš?“ zeptal jsem se své ženy, která si doposud ničeho nevšimla a nadále spokojeně sledovala seriál v televizi.

Když se na mě otočila a viděla v mé ruce svazek klíčů, zalapala po dechu. Prudce vstala a já na ní poznal, že neví, co by mi na to řekla.

Zopakoval jsem svoji otázku a ruku s klíči natáhl směrem k ní. Byla bledá jako stěna. Chtěl jsem vědět, od čeho ty klíče jsou.

To snad není pravda…

Moje žena ještě chvíli nehnutě stála, očividně neměla ponětí, co rychle si vymyslet. A tak mi po nepříjemném tichu s pláčem řekla pravdu.

Když jsem to vyslechl, s bolestivým povzdechem jsem usedl zpět na gauč. Klíče mi vypadly z ruky a hlasitě cinkly o podlahu. Něco takového jsem nečekal.

Kdo to řekne dětem?

Manželka mi nakonec přiznala, že má milence. S tím si společně platí byt, kde se schází. A od toho bytu jsou ty klíče, které jsem našel.

Tiše jsem seděl, zatímco si moje žena balila věci. Rozhodla se odejít a žít s milencem, se kterým už čtyři roky udržovala poměr.

Bojím se, co bude, až se to dozví rodina. Kdo to řekne našim dětem? Kdo to vysvětlí přátelům?

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články