Kamil (50): Manželka mě roky terorizovala ohavným způsobem. Mé okolí zavíralo oči

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vazny 3
Zdroj: Shutterstock

Rozvodem naše manželství neskončilo. Po několika letech života s nyní již bývalou manželkou Zuzanou jsem byl nucen vyhledat pomoc odborníka. Ačkoli jsme rozvedení už dva roky, stále to není za mnou. Následky si nesu dodnes.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Když jsem si Zuzanu bral, ani ve snu by mě nenapadlo, co mě po jejím boku čeká. Poznal jsem ji jako milou dívku, která by mouše neublížila. Krátce po svatbě se ale vybarvila.

Udělal bych pro ni cokoli

Zuzana byla moje první velká láska. Poznal jsem ji ještě za dob studií na střední škole. Okamžitě jsem se do ní zbláznil.

Možná jsem si na pozdější problémy zadělal už tenkrát. Asi jsem dal Zuzaně najevo, že jsem do ní blázen a jsem pro ni schopen udělat cokoli.

Zpočátku to byla milá dívka, která mi lásku oplácela. Když jsem jí v kostele před našimi rodinami sliboval věčnou lásku, nemohl jsem tušit, jakou si život s ní vybere daň.

Kalhoty u nás doma nosila moje žena

Měl by to být chlap, kdo doma nosí kalhoty – u nás je nosila Zuzana. Netrvalo dlouho a vycvičila si mě přesně tak, jak potřebovala.

Já ji slepě miloval a hodně věcí jsem si nechal líbit. Zpočátku to nebylo tak hrozné, rychle jsem si zvykl na to, že o všem u nás doma rozhoduje.

Jednou jsem se zmínil, že manželce odevzdávám výplatu, a kamarádi se mi za to vysmáli. Já byl ale tak naučený a přišlo mi to v pořádku.

Okolí zavíralo oči nad tím, co se mezi námi dělo

Nevím přesně, kdy se to stalo, ale začal jsem mít ze své ženy respekt. Když jsem se zdržel a přišel domů byť jen o pár minut později, křičela na mě.

Když jsem nevynesl odpadkový koš, křičela na mě. Křičela na mě, i když jsem zapomněl koupit jednu položku ze seznamu.

Nechal jsem si to líbit. Po několika letech, aniž bych si to tedy zpočátku přiznal, jsem se Zuzany začal bát. Nejhorší na tom bylo, že mě ponižovala před naším okolím.

Dělala scény na sídlišti před sousedy. Křičela na mě, dokonce mi i několikrát dala facku. Vyhrožovala mi, že mi sebere děti a nikdy je neuvidím. Moje okolí to vědělo, ale zavíralo před tím oči.

Nesu si následky dodnes

Před dvěma lety jsme se rozvedli. Pro mě to bylo neskutečné vysvobození. Roky psychického týraní, vyhrožování a ponižování si ale vybraly svou daň.

Nebyl jsem na tom psychicky dobře a musel jsem vyhledat pomoc. Neměl jsem žádné sebevědomí, dokonce jsem se začal bát žen.

Jsou to necelé dva roky, co docházím k psychologovi, a stále nejsem v dobré kondici. Život se ženou, která mě psychicky týrala, a nikdo z okolí mi nepomohl, se na mně šeredně podepsal. Následky mám dodnes.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články